منو
 صفحه های تصادفی
صخره های مرجانی جزایر بلینزی
ناخن مصنوعی و عوارض آن
فوئیدگابرو
عوامل موثر در میزان برق گرفتگی
انواع صفحه کلید
وارونگی مغناطیسی
دین و دنیا در اندیشه امام خمینى (ره)
کوره بلند آهن
رشته صنایع چوب شاخه فنی و حرفه ای
اقدام شخص هارون برای ترور امام موسی کاظم علیه السلام
 کاربر Online
1672 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  دوشنبه 25 فروردین 1393 [05:45 ]
  آلرژی های چشمی شایع در فصل بهار
 

آلرژی های چشمی شایع در فصل بهار

در فصل بهار به دلیل گرده افشانی گل ها و درختان میزان شیوع آلرژی های چشمی نیز افزایش می یابد. آلرژی های چشمی به شکل های مختلف در افراد ظاهر می شود که از جمله شایع ترین علایم آن قرمزی و بروز سوزش و خارش در چشم ها است.

به دلیل اینکه تعداد مواد محرک و آلرژن ها در محیط زیاد است و مشخص شدن علت بروز آلرژی ها هزینه زیادی دربردارد، معمولا بیماران به دنبال کشف علت بروز آلرژی نیستند و تنها در مراجعه به مراکز پزشکی راه های درمان را درپیش می گیرند.

علاوه بر گرده گل ها و درختان، آب و لوازم محل زندگی مانند فرش، رختخواب و حتی برخی لباس ها می تواند سبب بروز آلرژی های چشمی در افراد شود.

علایم این دو نوع آلرژی چشمی (کنژکتویت آلرژیک و کراتو کنژکتویت) شایع فصل بهار، همانند هم هستند و درمان این دو نوع عارضه نیز یکسان است.
آبریزش، درد، سوزش و قرمزی چشم ها از جمله عمده ترین علایم کنژکتویت آلرژیک است.

کراتو کنژکتویت نیز بیشتر در فصول گرم سال و بهار شایع است و مکانیزم های ایمنی بدن در آن دخیل است؛ با توجه به تغییرات بیولوژیک در فصول گرم سال و تغییراتی که در دمای بدن افراد رخ می دهد، این بیماری بروز می کند.

به افرادی که بیماری در آنها نسبت به درمان مقاوم شده است، توصیه می شود که به مناطق سردسیر کشور بروند و یا از ماساژ سرد چشم ها استفاده کنند.

در کراتو کنژکتویت علاوه بر قرمزی و خارش چشم، ترشحات سفید رنگ در داخل چشم ها و حساسیت به نور نیز بروز می کند.
افرادی که به آلرژی های چشمی فصل بهار دچار می شوند، توصیه می شود که از مواد، لوازم و محیطی که سبب بروز آلرژی در آنها می شود، دوری کنند.

تجویز آنتی هیستامین و یا برخی کورتون ها به مدت کوتاه و همچنین برخی داروهای سرکوب کننده ایمنی در موارد مقاوم به درمان از دیگر تجویزهای چشم پزشکان برای رفع آلرژی های چشمی است.

  امتیاز: 0.00