منو
 کاربر Online
1212 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  پنج شنبه 22 اسفند 1392 [18:47 ]
  مواد شوینده را مخلوط نکنید.
 

مواد شوینده را مخلوط نکنید.

استفاده از سفیدکننده‌ها، آسیب جدی به ریه و مجاری تنفسی وارد می‌کند. وایتکس ماده‌ای شیمیایی به نام کلر دارد که وقتی در معرض هوا قرار می‌گیرد، مواد خطرناکی تولید می‌کند که به‌شدت آسیب‌رسان است.

علاوه بر این، هرگاه وایتکس با جوهر نمک مخلوط شود این آسیب چندبرابر شده به‌طوری که تمام مخاط بینی، چشم و دهان در معرض خطر قرار می‌گیرد و فرد را مستعد ابتلا به بیماری‌های مزمن تنفسی می‌کند.

گردوغبار ناشی از تمیز کردن وسایل منزل هنگام خانه‌تکانی علاوه بر اینکه آلرژی‌زاست می‌تواند باعث تحریک ریه‌ها و انواع بیماری‌های مزمن تنفسی شود؛ چراکه برخی از گرد وغبارها حاوی انواع قارچ‌ها و میکروب‌های خطرناک هستند.

افرادی که از بیماری‌های تنفسی مثل آلرژی و آسم رنج می‌برند، نباید در معرض گردوغبار هنگام خانه‌تکانی قرار
گیرند زیرا بیماری آنها تشدید می‌شود.

به هیچ عنوان در محیط‌های دربسته خانه‌تکانی نکنید و هنگام استفاده از مواد شوینده از ماسک یا حتی ماسک‌های فیلتردار استفاده کنید.

اگر فردی بیماری مزمن تنفسی مثل آسم دارد و مجبور است خانه‌تکانی کند، حتما ماسک بزند و قبل از انجام کار هم از اسپری مخصوص آسم استفاده کند.
از تماس طولانی‌مدت و مستقیم با انواع مواد شوینده مثل انواع مایع‌های ظرفشویی و پودر‌های لباسشویی بپرهیزد یا از دستکش استفاده کند؛ چراکه مواد مذکور می‌تواند التهاب‌های پوستی ایجاد کند.

  امتیاز: 0.00