منو
 صفحه های تصادفی
نور
ولایت حضرت علی علیه السلام بر فرشتگان
آیه مودت و اهل بیت علیهم السلام
اشکال سنجاق سری در تکلمل حفظ شده اند
دورویی هارون در رفتار با امام کاظم علیه السلام
راهنمایی امام جواد علیه السلام برای پیدا شدن اموال
تیره حشره خواران
عبور از صراط با ولایت علی علیه السلام
طوطی دم بلند سرخ
فرآیند گلدهی
 کاربر Online
558 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  چهارشنبه 11 دی 1392 [06:30 ]
  مصرف خوراکی‌های انرژی زا در زمستان
 

مصرف خوراکی‌های انرژی زا در زمستان

مصرف مواد غذایی مناسب این فصل به سرحال بودن افراد کمک خواهد کرد. به طور کلی افراد باید برای دریافت تمام مواد مغذی، در تمامی فصول همه گروه‌های غذایی را به طور متناسب و کافی دریافت کنند اما در تابستان به دلیل گرمای هوا و تعریق زیاد، مصرف مایعات و خوراکی‌هایی که بتواند بدن را خنک‌تر کند، توصیه می‌شود و در فصل زمستان مصرف خوراکی‌هایی که بتواند انرژی مورد نیاز را برای بدن تأمین کند تا کمبود انرژی منجر به حساسیت بیشتر نسبت به سرما نشود، اهمیت دارد.
دمای پایین، سوخت و ساز را بیشتر می‌کند، بنابراین برای تأمین انرژی باید غذاهای چرب و شیرین که کالری بیشتری دارند، مصرف شود.

- آنچه که فرد را از خواب آلودگی نجات می‌دهد نوشیدن یک فنجان چای داغ یا قهوه است که نوشیدن آن در آغاز روز به سرحال بودن فرد کمک می‌کند.

- بهترین شیوه‌ای که می‌توانید با آن به سرمای زمستان غلبه کنید خوردن یک صبحانه مغذی است.
ترکیب یک لیوان آب به همراه عسل در ابتدای روز یکی از مواد غذایی است که می‌توانید روزتان را با آن آغاز کنید.

- قبل از صرف وعده غذایی ناهار و به عنوان یک میان‌وعده می‌توانید از مقداری میوه خشک که شامل بادام و گردو می‌باشد استفاده کنید.

- هنگام عصر خوردن یک ظرف سوپ جوجه همراه با سبزیجات می‌تواند به گرمی بدن کمک کند. همچنین پیش از رفتن به رختخواب و خوابیدن، نوشیدن یک فنجان شیر داغ به سرحال بودن شما در روز بعد کمک خواهد کرد.

- خوردن میوه در طول روز قطعاً بیماری‌ها را از بدن شما دور می‌کند. میوه‌های فصل زمستان مثل مرکبات که سرشار از ویتامین C است می‌تواند ایمنی بدن شما را در برابر سرما و ویروس‌ها حفظ کند.

- ورزشکاران که کالری بیشتری نیاز دارند باید برای تأمین انرژی، خوراکی‌هایی که کالری بیشتری دارند و خوراکی‌هایی که مقدار چربی در آن‌ها زیاد است مانند مغز دانه‌ها، گوشت، شیر،لبنیات و تخم‌مرغ مصرف کنند.

- برای داشتن پوستی نرم و لطیف در زمستان باید پوست بدن خود را مرطوب نگه دارید که نوشیدن مقدار زیادی آب به این کار کمک می‌کند.

  امتیاز: 0.00