منو
 کاربر Online
570 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  جمعه 29 آذر 1392 [06:26 ]
  راه هایی برای داشتن زندگی سالمتر و طولانی تر
 

راه هایی برای داشتن زندگی سالمتر و طولانی تر

۱ - غذاهای سالم مصرف کنید.
ساده ترین راه برای داشتن طول عمر بیشتر خوردن غذاهای سالم است. برای این کار، اطمینان حاصل کنید که ۸۰% از مواد غذایی که مصرف می کنید مستقیما از دل طبیعت می آید. مثل سبزیجات, میوه ها, گوشت بدون چربی و لبنیات, آجیل ها, حبوبات, و غلات سبوس دار. مواد غذایی فرآوری شده و فست فودها را مصرف نکنید. این کار سال ها به زندگی تان اضافه می کند.

۲- باندازه کافی استراحت کنید.
اهمیت خواب شبانه را نادیده نگیرید. ۵ ساعت خواب شبانه و یا کمتر ممکن است بیش از ۱۵ درصد طول عمرتان را کاهش بدهد. بنابراین ۷ الی ۸ ساعت خواب عمیق شبانه داشته باشید.

۳- فعالیت بدنی داشته باشید.
ورزش می تواند کمک کند تا طول عمر بیشتری داشته باشید و شادتر زندگی کنید. حتی اگر فقط ۱۵-۲۰ دقیقه در طول روز باشد. ورزش بهره وری تان را هم می تواند بالا ببرد.

۴- رویاهای بزرگ داشته باشید و بخاطر چیزهایی که دارید سپاسگزار باشید.
انسان های شاد رویاهای بزرگی دارند و از شکست نمی ترسند. می دانند شکست هم بخش بزرگی از رشد و بهبود شخصیت شان است. در مطالعه ای مشخص شد، افرادی که آگاهانه قدردانی می کنند شادتر, خوش بین تر, و حتی نسبت به کسانی که سپاسگزاری نمی کنند خواب بهتری دارند.

۵- اجتماعی باشید و برای خانواده و دوستان تان وقت صرف کنید.
زندگی اجتماعی بخش مهمی از طول عمر و داشتن یک زندگی سالم است, حتی برای اشخاصی که درونگرا هستند. خود را به داشتن اوقات شاد، لذت بردن و ارتباط با دیگران ، مقید کنید. حتی اگر سرتان خیلی شلوغ است, زمانهایی را برای صرف وقت با خانواده و دوستانتان در برنامه ریزی هایتان در نظر بگیرید. صرف وقت با آنها باعث می شود که زندگی, ارزش زندگی کردن داشته باشد.

  امتیاز: 0.00