منو
 صفحه های تصادفی
شیوه دیوار بتنی
انگیزش در ورزش تنیس
فلوئور
انواع ماتریسها
بسیج نمودن مردم کوفه
تعامد
فرهنگ استان سمنان
ولادت امام موسی کاظم علیه السلام
تیره فرانکنیاسه
آیات قرآنی مربوط به امام حسن علیه السلام
 کاربر Online
893 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  جمعه 15 آذر 1392 [19:17 ]
  بیماری های قلبی و عروقی
 

بیماری های قلبی و عروقی

ریشۀ حدود 40 درصد از مرگ و میرها، بیماری‌های قلبی عروقی است. پس از بیماری های قلبی عروقی، حوادث و تصادفات و پس از آن نیز سرطان‌ها در راس علل مرگ و میرها قرار دارند.

شیوع بیماری‌های قلبی عروقی در همه جای دنیا و در کشور ما در مردان بیشتر از زنان است. وضعیت هورمونی زنان به میزان زیادی از بروز بیماری‌های قلبی عروقی جلوگیری کرده و یا آن را به تاخیر می اندازد. اما تغذیه ناسالم، تحرک ناکافی و استرس‌های روزمره سبب افزایش بیماری های قلبی عروقی می شود.

همچنین با بالا رفتن سن، احتمال ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی افزایش می یابد، ضمن اینکه سابقه خانوادگی نقش مهمی در ابتلای افراد به بیماری های قلبی و عروقی دارد. فشار خون بالا، قند خون بالا و چاقی نیز زمینه ساز ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی هستند.

دور کمر بالاتر از 80 تا 85 سانتیمتر در خانم‌ها و 90 تا 95 سانتیمتر در مردها آنها را در معرض ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی قرار می‌دهد.

- میوه ها، سبزیجات و حبوبات را در برنامه روزانه خود بگنجانید و از مصرف غذاهای پرچرب و پرکلسترول پرهیز کنید.

- مصرف چربی‌های ناسالم، پرخوری، بالا بودن میزان کلسترول در غذاها، استفاده زیاد از روغن‌های حیوانی، کله پاچه، جگر و... در ابتلا به بیماری های قلبی عروقی موثر است.

- به منظور جلوگیری از ابتلا به بیماری های قلبی عروقی به جای گوشت قرمز، گوشت سفید را در برنامه غذایی خود بگنجانید.

- از خوردن غذاهای سرخ کرده و فست فودها خودداری کنید.

- به منظور جلوگیری از ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی یک ساعت ورزش را در برنامه روزانه خود بگنجانید.

  امتیاز: 0.00