منو
 کاربر Online
1591 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  دوشنبه 13 آبان 1392 [17:14 ]
  ویتامین های مفید برای چشم های آستیگمات
 

ویتامین های مفید برای چشم های آستیگمات

در آستیگماتیسم شکل قرنیه چشم ناهموار است که این امر باعث تاری دید می شود. از آن جا که قرنیه شکل واقعی خود را ندارد، نوری که وارد چشم می شود از طریق شبکیه چشم دریافت نمی شود. در نتیجه هرچه فاصله شیئی که به آن نگاه می کنید دورتر باشد، بیشتر دچار تاری دید می شوید. در اغلب موارد آستیگماتیسم با مشکل بینایی مانند نزدیک بینی یا دوربینی ظاهر می شود.

علت اصلی آستیگماتیسم، معلوم نیست اما ممکن است ارثی باشد، زیرا هنگام تولد این عارضه وجود دارد و با بالا رفتن سن، میزان آن تغییر پیدا می کند و گاهی بهتر و گاهی بدتر می شود. بیشتر مردم نوعی از آستیگماتیسم را دارند اما در برخی افراد به قدری خفیف است که روی دید آنها تأثیر نمی گذارد.

آستیگماتیسم، یک مشکل شایع چشمی محسوب می شود. بیشتر مردم آستیگماتیسم دارند اما متوجه آن نیستند به ویژه اگر خفیف باشد. اگر تار می بینید با خوردن این ویتامین های مفید بینایی خود را تقویت کنید.

درمان قطعی برای این آستیگماتیسم وجود ندارد اما بدون استفاده از لنز یا عینک، می توان بینایی را تقویت کرد تا بهتر دید.

ویتامین های مفید برای درمان آستیگماتیسم
با مصرف ویتامین ها، مواد مغذی خوب و انجام ورزش های مفید برای چشم می توان چشم را تقویت کرد.
یکی از ویتامین هایی که برای تقویت بینایی بسیار مفید است، ویتامین A می باشد. منبع طبیعی آن نیز سبزی هایی مانند اسفناج، هویج و کدو است. یک برنامه غذایی غنی از این سبزی ها، نیاز طبیعی بدن به ویتامین A را تأمین می کند. اما اگر از این ویتامین برای بهبود آستیگماتیسم استفاده می کنید لازم است وعده بیشتری از سبزیجات مصرف کنید. هم چنین می توانید با مشورت پزشک از مکمل هم استفاده کنید.

ویتامین های B نیز برای رفع آستیگماتیسم مفید هستند؛ گوشت، ماهی سالمون، گوشت طیور، تخم مرغ، لبنیات، آواکادو و... منبع عالی این ویتامین ها به حساب می آیند. این مواد غذایی علاوه بر ویتامین B، سرشار از پروتئین نیز هستند.

ویتامین C، ویتامین مفید دیگری برای درمان آستیگماتیسم است و در پرتقال، سبزی های سبز تیره، فلفل، توت فرنگی و... یافت می شود.

علاوه بر آن، روی، منیزیم و کلسیم نیز برای تقویت دید چشم مفید هستند. روی در گوشت طیور و لوبیا، منیزیم در تخمه کدو، دانه سویا و تخمه آفتاب گردان و کلسیم در ماست، پنیر، شیر، لوبیا چشم بلبلی و... یافت می شود.

  امتیاز: 0.00