منو
 کاربر Online
479 کاربر online
 : کامپیوتر
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه کامپیوتر 3 ستاره ها ارسال ها: 1679   در :  سه شنبه 30 مهر 1392 [17:39 ]
  وقتی که Show hidden files and folders درست عمل نکند
 

ممکن است برای شما هم اینحالت پیش آمده باشد:

به Folder Options می روم و تیک Show hidden files and folders را فعال می کنم. اما وقتی دوباره بر می گردم می بینم تغییرات اعمال نشده و هنوز Do not show hidden files and folders تیک دارد. علت چیست؟

مشکل در ارزش گذاری Registry رخ داده است و به آسانی قابل تصحیح است. اگر مفهوم Registry در Windows را نمی دانید می توانیددر همین تالار گفتگوی سایت میکرو رایانه در تاپیک زیر مطالعه کنید:

viewtopic.php?f=9&t=574

برای بر طرف کردن مشکلی که عنوان کردید کافیست در Start Menu گزینه Run را انتخاب کنید و در آن تایپ کنید regedit.

در پنجره باز شده مسیر زیر را گام به گام دنبال و باز کنید. برای باز کردن ، علامت کوچک (+) کنار هر شاخه را کلیک کنید:Regedit ==> HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/MICROSOFT/WINDOWS/CURRENTVERTION/EXPLORER/

/ADVANCED/FOLDER/HIDDEN/SHOWALL.

اکنون در سمت راست پنجره ، روی CheckedValue کلیک کنید و مقدار Value Date را از صفر به یک تبدیل کنید.

سیستم را یکبار Restart کنید و مشکل شما برطرف خواهد شد.

حال اگر folder option نبود يعني پاك شده بود مي توانيم به روش زير آن را برگردانيم:

RUN را باز مي كنيم و داخلش regedit را مي نويسيم تا وارد رجيستري ويندوز شويم. سپس از شاخه HKEY-LOCAL-MACHINE زير شاخه SOFTWARE و سپس Microsoft و زير شاخه windows و سپس current version و از زير شاخه آن policiesرا رويش راست كليك كرده و new key را زده و يك key جديد ميسازيم نام آن را Explorer مي گذاريم.(دقت كنيد حتما E را با حروف بزرگ بنويسيد).در مرحله بعد روي Explorer كه ساختيم راست كليك مي كنيم و new DWORD value را مي زنيم تا يك value جديد بسازيم نام آن را No folder option ميسازيم.(توجه كنيد N را با حروف بزرگ تايپ كنيد و سر هم بنويسيد).سپس روي آن دبل كليك مي كنيم و مقدار value را صفر(0) مي گذاريم.(اگر اين مقدار 1 باشد يعني كامپيوتر ويروسي است)
بعد حتما بايد سيستم را restart كنيم.

با اين روش folder option برمي گردد.

با اين روش بعضي از فايل هاي ويروسي كه قبلا مخفي بودند با clear كردن ديده ميشوند البته كمرنگتر به اين ترتيب:

Auto run.inf
Auto play.exe
New folder به صورت شورتكات
RECYCLER

  امتیاز: 0.00