منو
 کاربر Online
782 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  شنبه 30 شهریور 1392 [20:14 ]
  مشکلاتی را که کفش کف تخت و بدون پاشنه بوجود می اورد.
 

مشکلاتی را که کفش کف تخت و بدون پاشنه بوجود می اورد.

کفش های بدون پاشنه و با کف تخت به نظر کفش های سبک و راحتی میایند در حالی که استفاده طولانی از آنها می تواند موجب بروز مشکلاتی برای پا شود.

مهمترین خصوصیت این کفش ها نداشتن پاشنه، نداشتن قوس طولی کف پا و کف نرم و قابل انعطاف است.

ایستادن و راه رفتن با کفشی که پاشنه ندارد میتواند موجب اعمال کشش زیاد بر روی تاندون آشیل و عضلات پشت ساق شود. این کشش می تواند موجب بروز خستگی و در مواردی درد در ساق شود.

کشش زیاد بر روی تاندون آشیل که به علت نداشتن پاشنه ایجاد می شود، همراه با نداشتن قوس کف پایی که در این نوع کفش ها معمول است موجب می شود فاشیای کف پا دچار کشش شود. (فاشیای کف پا یک نوار بافتی محکم است که در کف پا قرار گرفته و بین پنجه و پاشنه کشیده شده است). کشش زیاد بر روی این بافت موجب بروز درد در کف پا و بخصوص در پاشنه می شود. پس استفاده طولانی مدت از کفش های تخت میتواند موجب درد پاشنه شود.

نداشتن یک کفی سفت و محکم موجب می شود نتوانیم با آنها بر روی زمین های ناهموار به راحتی راه برویم.

در صورتی که از کفش های بدون پاشنه و تخت استفاده می کنیم بهتر است مدت استفاده از آنها کوتاه باشد. همچنین بعد از اتمام راه رفتن و درآوردن کفش ها باید چند دقیقه عضلات پشت ساق و تاندون آشیل را در هر دو پا کشش بدهیم.

هم کفش پاشنه بلند و هم کفش بدون پاشنه مشکلاتی را برای پا ایجاد می کنند. داشتن یک پاشنه در حد 3-2 سانتیمتر و کفی نسبتا محکم و داشتن قوس در سطح داخلی کف کفش از خصوصیات یک کفش خوب است که در موقع خرید باید به آنها توجه کنیم.

  امتیاز: 0.00