منو
 کاربر Online
524 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  پنج شنبه 07 شهریور 1392 [16:48 ]
  قرص‌های چربی‌سوز مفید یا مضر
 

قرص‌های چربی‌سوز مفید یا مضر

برخی از این داروهای به‌اصطلاح چربی‌سوز، داروهایی هستند که موجب تجزیه‌نشدن چربی‌ها در روده شده و باعث دفع چربی همراه مدفوع می‌شوند. البته این داروها در طولانی مدت باعث دفع ویتامین‌های محلول در چربی شده و فرد را با سوء تغذیه روبه‌رو می‌کند. کمبود هر یک از ویتامین های محلول در چربی نیز عوارض خاص خود را دارد.

گروه دیگری از داروهای چربی‌سوز هم هستند . داروهای چربی‌سوزی که سوخت و ساز بدن را بالا می‌برند.

اما بی‌احتیاطی و ناآگاهانه مصرف کردن آنها می‌تواند روی کبد، کلیه، معده و بسیاری از قسمت های بدن شما آسیب جدی وارد کند و اکثر داروهای چربی سوزی دارای عوارض جدی است و در مصرف طولانی مدت دارای عوارض جبران ناپذیری است.

البته استفاده از قرص‌های چربی‌سوز درصورت مشاوره و نظارت پزشک می‌تواند بلامانع باشد.
همه قرص‌های چربی‌سوز خطرناک نیستند ولی باید با آگاهی آنها را مصرف کرد.

متخصص تغذیه با دادن یک رژیم غذایی کم‌ کالری به افراد و توصیه به رعایت یک رژیم غذایی متعادل و انجام ورزش، می تواند فرایند چربی‌سوزی‌ را به‌طور طبیعی انجام دهد.

بهترین راه برای کاهش وزن و چربی، فقط ورزش های هوازی و طولانی مدت، همراه یک رژیم غذایی کم‌ کالری است مانند پیاده روی های طولانی، دوهای نرم و آهسته ولی طولانی مدت، استفاده از دستگاه های پرورش اندام با تکرار بالا.

روزانه حداقل 30 دقیقه این تمرینات را انجام دهید به نتایج مطلوبی خواهید رسید. ممکن است مقداری کاهش وزن آهسته انجام شود ولی بدون خطر و دارای فواید بسیاری برای سلامتی شماست.

  امتیاز: 0.00