منو
 کاربر Online
1404 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  چهارشنبه 16 مرداد 1392 [18:45 ]
  چگونه می توان در میزان قند خون تعادل ایجاد کرد؟
 

چگونه می توان در میزان قند خون تعادل ایجاد کرد؟

مصرف موادغذایی غنی از کربوهیدرات به خصوص قند معمولی باعث افزایش سریع میزان قند خون می شود.
مصرف بیش از حد کربوهیدرات اغلب به ترشح بیش از حد هورمون انسولین می انجامد و به مرور زمان سبب می شود سلول های عضلانی حساسیت خود را به این هورمون از دست بدهند.
با استفاده از مواد طبیعی که مانع از جذب موادغذایی کربوهیدراتی و ورود آن به خون می شوند، می توان قند خون را کنترل کرد.

- ۱۰تا۳۰ دقیقه قبل از صرف شام تنقلات چرب مانند انواع مغز ها (آجیل) بخورید تا احساس سیری طولانی تری در شما ایجاد شود. چربی ها نیز عملکرد دریچه معده را محدود و هضم غذا را نیز آهسته می کنند.

- قبل از صرف غذای اصلی سالاد میل کنید. میوه ها و سبزی ها، حاوی فیبرهای قابل حل اند که میزان جذب قند را در خون کاهش می دهند.

- به سالاد خود سرکه اضافه کنید. سرکه عملکرد آنزیمی که، کربوهیدرات را به قند ساده تبدیل می کند، خنثی می سازد. علاوه بر آن حساسیت سلول ها را به انسولین افزایش می دهد.

- به وعده غذایی خود، پروتئین اضافه کنید. به عنوان مثال همراه ماکارونی گوشت بخورید تا بدن انسولین کمتری ترشح کند. پروتئین مانع از افزایش گلوکز در خون می شود.

- سبزی هایی که کمتر پخته شده اند، کندتر هضم می شوند. سبزی حاوی فیبر است و در نتیجه احساس سیری طولانی تری در شما ایجاد می کند.

  امتیاز: 0.00