منو
 کاربر Online
1261 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  پنج شنبه 20 تیر 1392 [16:43 ]
  راهکارها یی برای کم کردن مشکل در هنگام روزه داری
 

راهکارها یی برای کم کردن مشکل در هنگام روزه داری

تشنگی: تشنگی یكی از عواملی است كه در طول روزه‌داری خصوصا در روزهای اولیه، آن هم در فصل گرما ایجاد می‌شود. بنابراین باید از تغییرات شدید در عادات غذایی و خوردن غذاهایی كه منجر به تشنگی می‌شوند نظیر: تنقلات بسیار شور و شیرین و ادویه‌جات در وعده سحری كه در طول روز منجر به تشنگی می‌شود، دوری كرد.

پس از سحر چای پر رنگ نخورید که باعث تشنگی می‌شود و برای رفع تشنگی بهتر است که از میوه‌هایی مانند خربزه و هندوانه که نگهدارنده آب هستند مصرف کنید.

سوء هاضمه: غذاهای سرخ شده و پرچرب، غذاهای حاوی قند زیاد، پرخوری هنگام سحر، غذاهای تند و غذاهایی كه ایجاد نفخ و شكم درد می‌كنند، می‌توانند منجر به سوء هاضمه شوند.

از این‌رو، اجتناب از زیاده‌خوری و پرهیز از نوشیدن نوشابه‌های گازدار و نخوردن غذاهای پرچرب به رفع این مشکل كمك می‌كنند.

یبوست: افزایش مصرف آب، شیر، میوه‌های پرفیبر و نان‌های سبوس دار مانند سنگك، جو و چاودار‌ و همچنین استفاده از سبزی‌ و سالاد در وعده افطار و سحر می‌تواند در رفع یبوست بسیار موثر باشد.

سردرد: عدم مصرف چای، انجام كار زیاد در طول روز، گرما و كم‌خوابی می‌تواند از علل زمینه‌ساز بروز سردرد شود. سردرد وقتی با افت فشار خون همراه شود می‌تواند منجر به سردرد شدید و حالت تهوع قبل از افطار شود. لذا، استراحت و كار سبك می‌تواند از بروز این عارضه جلوگیری كند.

افت فشار خون: مصرف كمتر مایعات و كاهش مصرف نمك در طول روز می‌تواند در برخی افراد مستعد، منجر به كاهش فشار خون كه ممكن است با عواملی نظیر ضعف، خستگی، كم شدن انرژی و سرگیجه، همراه باشد.

بهترین راه برای رفع این معضل آن است كه تا حد امكان به مكان‌های گرم نروید و در فاصله افطار تا سحر مصرف مایعات را افزایش دهید.

كاهش قند خون: خوردن مقدار زیاد قند مانند حلوا، زولبیا، بامیه، شله‌زرد و چای شیرین خصوصا هنگام سحر باعث می‌‌شود كه بدن مقدار زیادی انسولین ترشح كند و در نتیجه باعث افت قند خون می‌شود كه از علائم آن می‌توان به ضعف، سرگیجه، كاهش تمركز، تعریق زیاد، احساس لرز، سردرد و تپش قلب اشاره كرد. بنابراین با خوردن غذاهای فیبری و میوه‌ها هنگام سحر و محدود كردن نوشیدنی‌ها و غذاهای حاوی قند زیاد می‌توان به رفع این مشكل كمك كرد.

انقباضات عضلانی: در اثر مصرف ناكافی غذاهای حاوی كلسیم، منیزیم و پتاسیم نظیر: میوه‌ها، محصولات لبنی، گوشت و خرما، انقباضات ناگهانی و دردناك عضلانی در برخی افراد مستعد، ایجاد می‌گردد. که با مصرف این مواد غذایی بر طرف می شود.

  امتیاز: 0.00