منو
 صفحه های تصادفی
آرامش ذهنی
دعوت جبرئیل برای بیعت با امام حسین علیه السلام
بیماری‌ انسداد ریوی‌ مزمن‌
ژئو شیمی
حمله عثمانی به ایران در مشروطه
پل خواجو
مشکلات روانی صرع
الگوهای اداره شهر در کشورهای خارجی
سید بحر العلوم
پمپهای گریز از مرکز
 کاربر Online
1165 کاربر online
 : نجوم
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه نجوم 3 ستاره ها ارسال ها: 1615   در :  شنبه 08 تیر 1392 [13:47 ]
  تصاویری که هابل تهیه می کند، چگونه از فوتونها به عکس هایی زیبا تبدیل می شود؟
 

چگونه اطلاعات خامی که تلسکوپ فضایی هابل تهیه می کند به یک عکس زیبا، مانند عکسی که در زیر می بینیم تبدیل میشود؟ فرایند جالبی است، چون دوربینهای هابل عکس رنگی نمی گیرند.
تصاویر رنگی که فضاپیما تهیه می کند از گردآوری تصاویر سیاه و سفیدی که با فیلترهای رنگی گرفته می شود به وجود می آید. برای یک تصویر، فضاپیما باید معمولاً سه عکس با فیلترهای قرمز، سبز و آبی بگیرد که بعد هر کدام از آن عکس ها به زمین فرستاده می شوند. سپس به کمک نرم افزار با هم ترکیب شده و به یک تصویر رنگی تبدیل می شوند. این کار در دوربینهایی که ما بر روی زمین استفاده می کنیم به طور اتوماتیک انجام می گیرد. اما هابل تقریباً 40 فیلتر رنگی از فرابنفش (آبی تر از آنکه چشم ما بتواند آن را ببیند) تا طیف مرئی و فروسرخ (قرمز تر از آنکه چشم ما بتواند آن را ببیند) دارد. این به تیم تصویرسازی آزادی عمل بیشتری می دهد تا اطلاعات علمی را که به دنبال آن هستند جمع آوری کنند و گاهی هم کارهای هنری انجام دهند.
ترجمه شده از: Universetodayتصویر

  امتیاز: 0.00