منو
 کاربر Online
678 کاربر online
 : فیزیک
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه فیزیک 3 ستاره ها ارسال ها: 2228   در :  چهارشنبه 05 تیر 1392 [08:33 ]
  آشنایی با فیزیک اعصاب
 

آشنایی با فیزیک اعصاب

مغز محاسبه می کند! کار اصلی سیستم مغز و اعصاب برقراری ارتباط و تحلیل اطلاعات است. یعنی یک مغز (انسان یا حیوانات) داده های حسی ورودی بدن را دریافت می کند و آنها را به صورت متغیرهای بیوفیزیکی مختلفی رمزگزاری می کند. سپس تعداد بسیار زیادی عملیات پیچیده محاسباتی روی آنها انجام می دهد تا اینکه در نهایت به خروجی های مناسبی دست یابد.

این خروجی های مغز گاهی جهت دسترسی های بعدی ذخیره می گردد (حافظه) وگاهی بصورت دستورهای کنترل حرکتی و یا انجام عملی مناسب به اعضاء بدن فرستاده می شود.درک جزئیات دقیق بیوفیزیکی مکانیزم های این محاسبات مغزی موضوع اصلی نوروساینس است.

بازه زمانی تحلیل اطلاعات سیستم عصبی که منجر به درک و یا کنترل حرکت می شود از مرتبه میلی ثانیه تا کسری از ثانیه است. شناخت راهکارهای واقعی در انجام این محاسبات، در چنین زمان کوتاه و باورنکردنی، به کمک علوم مختلف از جمله بیولوژی، فیزیک، شیمی، ریاضی و مهندسی های برق، مکانیک و کامپیوتر نیاز مند است.

حضور افراد زیادی از این رشته ها در تحقیقات بنیادی نوروساینس آن را به یکی از مهمترین رشته های بین رشته ای (multidisciplinary) در دنیای امروز تبدیل کرده است.

  امتیاز: 0.00