منو
 کاربر Online
1223 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  چهارشنبه 29 خرداد 1392 [07:21 ]
  صندلی مناسب برای کار
 

صندلی مناسب برای کار

متخصصین طب فیزیکی و توان‌بخشی توصیه می‌کنند :
- از صندلی استاندارد استفاده کنید چون تکیه‌گاه یا پشتی صندلی در پشت کمر در صندلی برجسته است و گودی کمر را پر می‌کند.

- نشیمنگاه صندلی نیز باید حالت نرم داشته باشد تا برای کار طولانی مناسب باشد.

- ارتفاع صندلی از زمین به اندازه‌ای بلند باشد که کف پاها به طور کامل روی زمین قرارگیرد. ارتفاع صندلی از زمین و وضعیت پا و لگن فرد باید طوری باشد که اگر از پهلو به فرد نگاه کنیم، مفصل زانو در حد یک سانتیمتر بالاتر از مفصل لگن قرار گیرد.

- دسته در صندلی مفید است چون با قراردادن دست و ساعد خود بر روی دسته صندلی، کی توانید بخشی از وزن خود را از طریق دست‌ها به صندلی منتقل ‌کنید و از فشار بیشتر به ستون فقرات و کمر بکاهید.

- باید در انتهای صندلی بنشینید و کاملاً تکیه دهید. افرادی که وسط صندلی می‌نشینند، ستون فقرات تکیه‌گاهی ندارد که این امر در دراز مدت باعث خستگی عضلات و بافت نرم اطراف ستون فقرات می‌شود.

- فاصله صندلی و میز باید به گونه‌ای باشد که مجبور نباشید در هنگام کار روی میز خم شوید.

- فاصله خود تا میز را به حداقل رسانده و ساعد را به طور افقی روی میز قرار دهید، نه میز بلند باشد که ساعد زاویه دار روی میز قرار گیرد، نه میز کوتاه باشد که ساعد زاویه دار به سمت پایین قرار گیرد بلکه بایستی هر دو ساعد به صورت افقی و صاف روی میز قرار گیرند.

متخصصان توصیه می‌کنند حداکثر کار مداوم 20 دقیقه طول بکشد و حداقل2 دقیقه از جابلند شوید و کار را به صورت پیوسته انجام ندهید.

  امتیاز: 0.00