منو
 کاربر Online
1849 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  پنج شنبه 16 خرداد 1392 [20:56 ]
  توجه به سلامتی خود
 

توجه به سلامتی

- به پوست تان توجه کنید :
هر 3 یا 4 ماه خودتان، نگاهی به پوست دست . پوست سر . ...... بیندازید و بروز هر گونه تغییر شکل یا رنگ در خالها یا روی پوست و ظهور لکهای قرمز به این معنی است که لازم است به پزشک مراجعه کنید .

- علایم خستگی را جدی بگیرید :
شبها 8 ساعت کامل بخوابید و اگر با این وجود باز هم دچار کم خوابی بودید به پزشک مراجعه کنید .

- به رنگ ادرار توجه کنید :
روشن بودن ادرار به معنی آن است که شما در سلامت کامل به سر می برید اما اگر رنگ ادرار تیره یا بد بو باشد به این معنی است که شما به اندازه کافی آب نمی نوشید اگر بعد از نوشیدن مقدار کافی آب این حالت همچنان باقی ماند لازم است با پزشک خود مشورت کنید.

- فشار خون خود را چک کنید :
متخصصان پیشنهاد میکنند از 18 سالگی به کمک دستگاهای فشار خون خانگی، فشار خون خود را اندازه بگیرید این باعث میشود سریعا متوجه افزایش فشار خون شوید و به پزشک مراجعه کنید .

- از نظر قلبی چکاپ کامل بدهید :
در صورتی که گمان میکنید که امکان احتمال سکته قلبی در شما وجود دارد مثلا مبتلا به چاقی هستید, ورزش نمیکنید, کلسترول خون تان بالاست, فشار خون بالا دارید یا مبتلا به دیابت هستید به پزشک مراجعه کرده و از او بخواهید یک چکاپ کامل قلب, آزمایش خون, نوار قلب, اندازه گیری فشار خون و در صورت لزوم تست ورزش و غیره ...برای شما تجویز کند .

- ریزش مو را جدی بگیرید:
اگر احساس میکنید که ریزش موی سرتان زیاد شده از پزشک بخواهید که یک آزمایش خون تجویز کرده و میزان آهن خون تان را چک کند. جالب است بدانید که کمبود آهن میتواند یکی از عوامل ریزش مو باشد کم کاری تیرویید هم از جمله دیگر دلایل آن است .

- سالم زندگی کنید :
میوه و سبزیجات تازه بخورید به اندازه و مرتب ورزش کنید و استراحت را از یاد نبرید . تغذیه درست و استراحت کافی و اکسیژن رسانی کافی به بدن 3 کلید طول عمر است .

  امتیاز: 0.00