منو
 کاربر Online
1291 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  جمعه 10 خرداد 1392 [13:41 ]
  راه هایی ساده برای کاهش وزن
 

راه هایی ساده برای کاهش وزن

هیچ وعده غذایی را حذف نکنید
نخوردن یک وعده غذایی، به کم کردن وزن کمک نمی کند.
یکی از بهترین و مؤثرترین راه ها برای تناسب اندام و سلامتی، کم کردن میزان کالری مصرفی روزانه است. هر چقدر بیشتر خود را گرسنه نگه دارید، در نهایت در وعده بعدی غذای بیشتری خواهید خورد.

بکوشید صبح را با صبحانه ای کامل شروع کرده و در عوض شب ها در خوردن کمی مراقب باشید.
بهتر است به جای صرف غذای روزانه در سه وعده، آنها را به شش وعده با مصرف غذای کمتر تبدیل کنید.

نوشیدن آب را به طور جدی دنبال کنید
بهتر است بر میزان مصرف آب روزانه تان اضافه کنید. آب نه تنها به بدن در دفع مواد سمی کمک می کند، همچنین با پر کردن حجم معده، به کاهش اشتها و در نهایت کاهش وزن می انجامد.

آب نقش موثری در سوزاندن کالری های اضافی بدن و شکستن سلول های چربی دارد. هر چه آب بیشتری مصرف کنید، روند شکستگی و سوختن چربی ها در بدن نیز تسریع خواهد شد.

کم بخورید
خوردن بیش از اندازه غذاهای سالم نیز چاق کننده است.
می توانید با کوچک ترکردن ظرفی که در آن غذا می خورید یا حتی جایگزینی چنگال به جای قاشق، ذهن خود را فریب داده و در هر وعده قدری کمتر غذا بخورید.اگر هم عادت به نوشیدنی های گازدار دارید، بهتر است آن را با آب جایگزین کرده یا حداقل لیوان خود را با لیوانی کوچک تر یا استکان عوض کنید.

غذاهای سبک بخورید
مصرف غذاهایی که کالری کمتری دارند یکی دیگر از بخش های مهم است. باید بدانید غذاهایی که فاقد سبزیجات است مملو از چربی و به بالطبع کالری زیاد است.از این گذشته بهتر است از مصرف غذاهای حاوی گوشت قرمز، تا حد ممکن اجتناب کرده و در عوض از سبزیجات تازه بهره ببرید.

سبزیجات سبز، قارچ، کلم بروکلی و مواردی از این قبیل به جای کالری، سرشار از فیبرهای غذایی است، که بدن شما بشدت به آن نیاز دارد.

حتما سالاد را در برنامه غذایی روزانه خود بگنجانید و به جای سس، می توانید کمی روغن زیتون یا کنجد و سرکه بالزامیک به سالاد اضافه کرده یا حتی آن را با آب لیموی تازه طعم دار کنید.

بیشتر ورزش کنید
لزوما نیازی به عضویت و رفتن به باشگاه های ورزشی نیست؛ بلکه تنها با 30 دقیقه تا یک ساعت دویدن یا حتی راه رفتن در روز نیز مشکل حل می شود.

حداقل می توانید عضلات خود را کمی در روز منقبض و منبسط کنید تا شکل خود را حفظ کنند. باید بدانید که هر چه عضلات فرد بیشتر باشد، مصرف کالری وی بیشتر شده و به همین دلیل است که مردان راحت تر از زنان وزن کم می کنند.

  امتیاز: 0.00