منو
 صفحه های تصادفی
نقطه کور خود را بیابید
استابیلزه کردن
جوانی چنگیز خان و آغاز قدرت طلبی او
رخساره ومحیط رسوبی
فیلم های مهم سینمای ایران
دلایل لشگرکشی نادر به هند
لطمات هند از لشگرکشی نادر
کلئوفان
افتخار جبرئیل بر فرشتگان
کشتی گرفتن در کودکی
 کاربر Online
402 کاربر online
 : کامپیوتر
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه کامپیوتر 3 ستاره ها ارسال ها: 1679   در :  سه شنبه 31 اردیبهشت 1392 [20:51 ]
  پوشه System Volume Information چیست؟
 

پوشه سیستم والیوم اینفورمیشن در واقع بخشی از System Restore، ابزاری برای برگرداندن وضعیت سیستم به حالتی قبل ، است .
در صورتیکه زیاد در Windows XPاصطلاحا پرسه میزنید احتمالا با پوشه ای به نام System Volume Informationمواجه شده اید و این سوال برای شما بوجود امده که این پوشه چیست و چه فایده ای دارد‌؟


پوشه سیستم والیوم اینفورمیشن در واقع بخشی از System Restore، ابزاری برای برگرداندن وضعیت سیستم به حالتی قبل ، است .
System Volume Informationمکانی است که ویندوز اکس پی مراحل تغییرات سیستم برای بازگردانی (System Restore) و همچنین فایلهای مربوط به این اعمال را در این پوشه نگهداری می کند .
درصورتیکه سرویس System Restoreدر کامپیوتر شما فعال است اما با این وجود پوشه System VolumeInformationرا در درایوهای خود نمیبینید بایستی `نمایش فایلهای مخفی و سیستمی` را فعال کنید .
برای این منظور در My Computerبه منوی Tools=>FolderOptions=>Viewرفته و گزینه Show Hidden Files and Foldersرا فعال کنید . همچنین بایستی گزینه Hide protected operating system filesرا از حالت تیکدار خارج نمایید (غیرفعال کنید ) . در صورت مشاهده پنجره تایید ، OKرا کلیک کنید .
ممکن است پوشه های زیادی به نام System Volume Informationدر سیستم شما وجود داشته باشد و این موضوع بستگی به تنظیمات System Restoireدارد .
در مواقعی که زیاد اقدام به حذف و نصب نرم افزار در کامپیوتر می کنید این پوشه ها دارای حجم زیادی میباشد و حتی به چندین گیگابیات می رسند .
نکته :‌ بسیاری از ویروسهای کامپیوتری خود را در این پوشه مخفی می کنند و در صورتیکه شما سیستم خود را با استفاده از SystemRestore‌ به مرحله ای فبل برگردانید این ویروسها مجددا باز می گردند . این یکی از دلایلی است که بعضی از کاربران گمان می کنند فولدر System Volume Information، ویروس است و یا یا توسط ویروسها ایجاد شده است !
دسترسی به محتویات SystemVolume Information
در اغلب مواقع نیازی به دسترسی به این پوشه وجود ندارد . اما درصورتیکه کنجکاو شده اید این پوشه را ببینید و محتویات آن را مشاهده کنید بایستی در شرایط مختلف از روشهای زیر استفاده کنید :
Windows XP Professionaland Home Edition - FAT۳۲ File System
در My Computerبه منوی Tools=>Folder Options=>Viewرفته و گزینه Show Hidden Files and Foldersرا فعال کنید . همچنین بایستی گزینه Hide protected operating system filesرا از حالت تیکدار خارج نمایید (غیرفعال کنید ) . در صورت مشاهده پنجره تایید ، OKرا کلیک کنید .
Windows XP Professional using the NTFS File System on a Workgroup orStandalone Computer
در My Computerبه منوی Tools=>FolderOptions=>Viewرفته و گزینه Show Hidden Files and Foldersرا فعال کنید . همچنین بایستی گزینه Hide protected operating system filesرا از حالت تیکدار خارج نمایید (غیرفعال کنید ) . در صورت مشاهده پنجره تایید ، OKرا کلیک کنید .
حال روی پوشه System Volume Informationکلیک راست کرده و گزینه Sharing and Securityرا انتخاب کنید و وارد تبِ Securityشوید . دکمه Addرا کلیک کرده و نام کاربری که قرار است محتویات این پوشه را مشاهده کند را درج کنید . حال می توانید با دابل کلیک کرده روی System Volume Informationآن را بازکرده و مشاهده کنید .
Windows XPProfessional Using the NTFS File System on a Domain
در My Computerبه منوی Tools=>Folder Options=>Viewرفته و گزینه Show Hidden Files and Foldersرا فعال کنید . همچنین بایستی گزینه Hide protected operating system filesرا از حالت تیکدار خارج نمایید (غیرفعال کنید ) . در صورت مشاهده پنجره تایید ، OKرا کلیک کنید .
حال روی پوشه System Volume Informationکلیک راست کرده و گزینه Sharing andSecurityرا انتخاب کنید و وارد تبِ Securityشوید . دکمه Addرا کلیک کرده و نام کاربری که قرار است محتویات این پوشه را مشاهده کند را درج کنید . حال می توانید با دابل کلیک کرده روی System Volume Informationآن را بازکرده و مشاهده کنید .
حذف System Volume Information
حتی اگر سرویس System Restoreرا غیر فعال کنید باز پوشه System Volume Informationدر سیستم شما وجود دارد و بایستی بصورت دستی حذف گردد .
ابتدا طبق روشهای بالا بایستی بتوانید به این پوشه دسترسی پیدا کنید .
سپس بایستی System Restoreرا غیرفعال کنید(
برای غیر فعال کردن SystemRestoreوارد Cotrol Panelو سپس Systemشده و از تبِ System Restoreگزینه Turnoff System Restoreرا تیکدار نمایید .
یکبار سیستم را ری استارت نمایید .
حال می توانید این پوشه ها را از درایوها حذف کنید .
توجه کنید در صورتیکه مجددا System Restoreرا فعال کنید این پوشه ها ایجاد می شوند .

  امتیاز: 0.00