منو
 کاربر Online
653 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  سه شنبه 17 اردیبهشت 1392 [06:53 ]
  در هوای گرم زیرپوش بپوشید.
 

در هوای گرم زیرپوش بپوشید.

- در هوای گرم و زمان‌هایی که تعریق بدن بیشتر می‌شود، حتما زیرپوش بپوشید. اهمیت زیرپوش برای ورزشکاران یا آنهایی که در محیط‌های گرم فعالیت دارند و بدن‌شان تعریق بیشتری دارد، بیشتر است.

- باقی ماندن دانه‌های عرق روی پوست می‌تواند باعث ایجاد برخی از انواع قارچ‌های پوستی شود. بهتر است زیرپوش‌ نخی باشد زیرا زیرپوش‌های نخی، حداکثر جذب عرق را دارند و امکان باقی‌ماندن دانه‌های عرق و ایجاد ناراحتی‌ و حساسیت پوستی را به حداقل می‌رسانند.

-عرق‌کردن باعث ایجاد ‌جوش‌هایی در ناحیه کمر می‌شود به خصوص کسانی که در محیط‌های گرم کار می‌کنند یا افرادی مانند راننده‌ها و حتی کارمندها که در طول روز برای مدت طولانی روی صندلی می‌نشینند و کمرشان به دلیل تماس مداوم با پشتی صندلی، عرق می‌کند و دچار عرق‌جوش می‌شوند اما پوشیدن زیرپوش‌های نخی، این واکنش پوستی را به شدت کاهش می دهند.

- برای افرادی که تعریق زیر بغلشان خیلی زیاد است، زیرپوش‌های آستین‌دار مناسب‌تر است زیرا آستین زیرپوش مقداری از این تعریق را جذب می‌کند.

- بهتر است از زیرپوش‌های نخی سفیدرنگ که احتمال ایجاد واکنش پوستی نسبت به آنها بسیار کم است، استفاده شود؛ زیرا احتمال ایجاد حساسیت‌ به رنگ زیرپوش‌های رنگی وجود دارد.

- بهتر است ، زیرپوش‌ را هر روز یا حداکثر یک روز در میان تعویض کنید. این کار باعث می‌شود پوست همیشه با یک پارچه نخی تمیز در تماس باشد. این پاکیزگی، امکان تماس هرگونه آلودگی را با پوست کم می‌کند و کمتر دچار حساسیت و جوش‌های پوستی‌ می‌شوید.

  امتیاز: 0.00