منو
 صفحه های تصادفی
ایزوتوپهای اورانیوم
تاویل آیه 9 سوره صف به امام مهدی علیه السلام
مهبانگ
بولانژریت
مناظرات علی بن میثم
دعوت امام مهدی علیه السلام بر اساس فرمان پیامبر اکرم
اوضاع اجتماعی در عهد امام سجاد علیه السلام
رقابت میکرو ارگانیسم
دانشنامه:سیاهه حذف
خطرات برق گرفتگی
 کاربر Online
438 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  جمعه 09 فروردین 1392 [08:45 ]
  آزمایش های تشخیص بیماری قلبی
 

آزمایش های تشخیص بیماری قلبی

در اغلب موارد شما احتیاج به تست‌های تشخیصی برای اطمینان از وجود بیماری قلبی و شدت آن دارید.
اغلب تست‌های غربالگری در بیرون از بدن ما انجام می‌ گردد و بدون درد هستند.

ممکن است پزشک یک یا چند تا از تست‌ها را انجام دهد.
1- الکترو کاردیوگرام:
الکترو کاردیوگرام از فعالیت‌های الکتریکی قلب، تصویری را روی کاغذ رسم می ‌کند.
این تست می ‌تواند ضربان غیر طبیعی و آسیب ماهیچه‌های قلبی و مشکلات جریان خون در رگ‌ های کرونی قلب و بزرگ شدن قلب را نشان دهد.

2- تست ورزش
این تست فعالیت الکتریکی قلب را در زمان انجام فعالیت‌ بدنی ثبت می ‌کند. شما معمولاً روی یک نوار حرکت می ‌کنید و در همان حال، ثبت نوار قلب شما انجام می‌ شود.

3- تست تالیوم
این تست کارکرد ماهیچه‌های قلب را در زمانی که خون به قلب جریان دارد، نشان می ‌دهد. مقدار کمی مواد رادیواکتیو در سیاهرگ بازوی دست تزریق می‌ شود و با یک دوربین از برداشت این مواد توسط ماهیچه ی قلب تصویربرداری می ‌شود.

4- اکو کاردیوگرافی
تغییر امواج صوتی، نشان دهنده ی اندازه ی قلب و شکل قلب و حرکات آن می‌ باشد. هم چنین از امواج صوتی برای نشان دادن مقدار پمپ خون حین خارج شدن از قلب موقع انقباض استفاده می‌ شود.

5- آنژیوگرافی
در این روش یک لوله ی کوچک تو خالی با بی حسی موضعی، از طریق بازو یا ران، وارد سرخرگ یا سیاهرگ محیطی می‌ شود و نوک آن برای تزریق ماده ی حاجب وارد قلب می ‌گردد و اندازه و شدت بیماری قلبی با توجه به نتایج آن مشخص می گردد. تصاویر گرفته شده به نام آنژیوگرام یا آرتریوگرام خوانده می ‌شوند.

6- ونتریوکولرگرام
تزریق مستقیم ماده حاجب به داخل حفره ی بطن چپ قلب را می‌ گویند. مانند آنژیوگرافی انجام می‌ شود، ولی تصاویر حاصله ضبط می ‌شود.

7- اولتراسوند در عروق کرونری
در این روش بوسیله ی لوله ای کوچک که وارد عروق محیطی می‌ شود، میزان جریان خون اندازه‌گیری می گردد. سپس از سرخرگ ‌ها ی کرونری قلب تصویری برداشت می ‌شود که نشان دهنده ی ضخامت و سایر خصوصیات این رگ ها می ‌باشد.
این روش به پزشک معالج امکان دیدن جریان خون و سایر انسداد‌ها را فراهم می‌ کند.

  امتیاز: 0.00