منو
 کاربر Online
1614 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  دوشنبه 21 اسفند 1391 [04:26 ]
  رژیم غذایی سالم
 

رژیم غذایی که کمک می‌کند سالم بمانید.

کمتر گوشت بخورید
افرادی که غذاهای گیاهی مانند دانه، حبوبات، میوه و سبزی های بیشتری مصرف می کنند همه ی مواد غذایی مهم از جمله ویتامین ها، مواد معدنی و آنتی اکسیدان ها را به بدن خویش می رسانند و در عین حال چربی اشباع شده کمتری خورده پس سالم ترند و بیشتر عمر می کنند.

چربی های مفید را بخورید.
مصرف انواع خاصی از چربی ها، کلسترل مفید را افزایش داده و کلسترول بد را کاهش می دهند.
این چربی‌های مفید در موادی مانند مغزها و زیتون به وفور یافت می شوند.

آرام غذا بخورید.
افرادی که آرامتر غذا می خورند، زودتر متوجه می شوند که چه زمانی سیر شده اند و به این ترتیب زودتر دست از غذا می کشند. به این ترتیب کالری کمتری وارد بدن خود می کنند. تحقیقات نشان می دهد، مصرف کمتر کالری منجر به طول عمر بالاتر می شود.

امگا 3 بخورید.
مصرف امگا 3 می تواند کلسترول بد خون را کم کند، قدرت دفاعی بدن را افزایش دهد و احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی و سرطان را کاهش دهد. مصرف ماهی های چرب مانند سالمون، شاه ماهی و یا ماهی قزل آلا بهترین راه برای کسب امگا 3 است. اسفناج و گردو هم امگا 3 دارند.

خوردن میوه را فراموش نکنید.
ویتامین C از بدن شما در برابر رایکال های آزاد، محافظت می کند.
ویتامین C، محلول در آب است و بدن ما قادر به ذخیره آن نیست، پس روزانه ویتامین C مصرف کنید.
سبزیجاتی چون بروکلی آب پز شده و یا سالاد همراه وعده های غذایی خود میل نمایید.

غذای فیبر دار بخورید.
هرچه فیبر بیشتری مصرف کنید، خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهید. فیبر در میوه ها، سبزی ها و حبوبات یافت می شود.

  امتیاز: 0.00