منو
 صفحه های تصادفی
جبر و تفویض
ناسیونالیسم
انتظار و پایداری بر تقوا
مشکلات رایج دهان و دندان
انتگرال نامعین
تاریخچه نجوم
رشته های دانشگاهی فنی و حرفه ای
تقوا
شفای بیمار با دعای امام سجاد علیه السلام
حس خیرخواهی و فضیلت
 کاربر Online
265 کاربر online
 : کامپیوتر
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه کامپیوتر 3 ستاره ها ارسال ها: 1679   در :  دوشنبه 30 بهمن 1391 [18:24 ]
  بهترین خمیر حرارتی ؟
 

خمیر یا گریس حرارتی ماده ای است مانند خمیر یا چسب که در محل اتصال CPU (واحد پردازش مرکزی) با فن خنک کننده استفاده می شود . در سطح پردازنده و فن خنک کننده آن شکافی کوچک وجود دارد که اگرچه با چشم غیر مسلح قابل رویت نیست ولی هوا می تواند به راحتی در این شکاف به دام افتاده و باعث اختلال در انتقال گرما شود که این عمر باعث اختلال در عملکرد دستگاه خواهد شد و علاوه بر افت شدید عملکرد می تواند باعث صدمات جدی شود . مواد فعال در خمیر حرارتی باعث جلوگیری از نفوز هوا و انتقال بهتر گرما می شود و می تواند تأثیر زیادی در بهبود عملکرد سیستم داشته باشد .

انواع خمیر حرارتی

خمیر حای حرارتی را می توان با توجه به ترکیب بندی و میزان حدایت گرمایی آنها دسته بندی کرد .
خمیر سرامیک
خمیر های حرارتی با پایه سرامیک بهترین نوع خمیرهای حرارتی برای CPU است . پردازنده یکی از شلوغ ترین بخش های رایانه است که متشکل از چندین سوئیچ کوچک است که هر کدام از این سویچ ها به نوبه خود حرارت تولید می کنند که باعث افزایش سریع دما پردازنده می شود . بهترین خمیر حرارتی که در CPU ها استفاده می شود بدون شک CoolJag Shin-Etsu X23 7783D است .

خمیر حرارتی مبتنی بر کربن

این نوع خمیر حرارتی از الیاف بسیار کمی از کربن و یا حتی گاهی اوقات پودر الماس ساخته شده است . این ترکیب دارای خواص عالی الکتریکی و حرارتی است . فیبرهای کربنی کوچکی که در این ترکیب به کار رفته است باعث بهبود در تبادل گرما شده است . این ترکیب با نام تجاری Innovation Cooling Diamond عرضه می شود .

خمیر حرارتی مبتنی بر فلز

ترکیب اصلی در این نوع روغن حرارتی فلزات خاص هستند که می توانند کار انتقال گرما را انجام دهند . فلزاتی که معمولا دراین نوع خمیرها استفاده می شود نقره و آلومینیوم است . از آنجا که این نوع خمیر خاصیت انتقال بهتری را در انتقال حرارت نسبت به سایر خمیر های حرارتی دارا هستند باری استفاده در دستگاه های ایکس باکس ۳۶۰ به منظور حفظ درجه حرارت و در نتیجه سرعت به کار می روند. این نوع خمیر با نام تجاری best thermal paste brand for Xbox در بازار عرضه می شود.

خمیر حرارتی بر اساس فلزات مایع

شاید این نوع خمیر حرارتی به دلیل حضور آلیاژهای نادر گالیم در ترکیب آن از گرانترین خمیر های حرارتی موجود باشد .این ترکیب منحصربه فرد باعث می شود تا این خمیر با سرعتی هشت برابر سایر ترکیبات در انتقال حرارت به مظهر بازده حرارتی بدل شود . از این ترکیب می توان در کامپیوتر و کنسول های بازی استفاده کرد . این نوع خمیر با نام تجاری Coollaboratory LIQUID PRO در بازار موجود است که البته نسبتاً گران است .

  امتیاز: 0.00