منو
 کاربر Online
813 کاربر online
 : کامپیوتر
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه کامپیوتر 3 ستاره ها ارسال ها: 1679   در :  یکشنبه 17 دی 1391 [18:21 ]
  جدیدترین سرور ایسوس معرفی شد!!!
 

تصویر


ASUS ESC4000 G2 ترکیب هوشمندانه ای از ایسوساین سوپر کامپیوتر مجهز به دو پاور 1620 واتی با استاندارد 80 plus Platinum است که باعث ثبات هرچه بیشتر آن در پردازش های سنگین می شود.

پس از موفقیت ایسوس در پروژه ساخت سوپر کامپیوتر MOGON که با همکاری ایسوس و Megware و برای دانشگاه Maniz طراحی شد و همچنین کسب مقام ۸۱ در بین ۵۰۰ سوپر کامپیوتر مطرح دنیا، این شرکت در یک حرکت جدید اقدام به ارائه نسل جدید از سوپر کامپیوتر خود با استفاده از امکانات سخت افزاری جدید کرده است.

به گزارش ایتنا بر اساس اطلاعات ارائه شده در سوپر کامپیوتر های جدید ایسوس از پردازنده های Intel Xeon Phi 5110P و نسل جدید پردازنده گرافیکی Tesla K20/k20X که بر اساس معماری Kepler طراحی شده است، استفاده کرده است.
این شرکت سوپر کامپیوترهای جدید خود را در کنفرانس معرفی سوپر کامپیوترهای سال ۲۰۱۲ که از ۱۰ تا ۱۶ نوامبر ایالت یوتا امریکا برگزار می شود به نمایش گذاشت که این موضوع مورد توجه بسیاری از بازدیدکنندگان قرار گرفت.

قوی ترین سوپر کامپیوتر های ارائه شده توسط این شرکت ESC4000 G2 بود که قادر است در حداکثر قدرت پردازشی خود ۴ ترافلاپ اطلاعات را در ثانیه پردازش نماید که این موضوع نشان دهنده کارایی بالای آن در مقایسه با توان مصرفی و همچنین ابعاد این سوپر کامپیوتر است.
علاوه بر این ایسوس دو مدل دیگر با نام های ESC2000 G2 و ESC2000 G1 را که مجهز به فناوری Cache SSD هستند را برای ذخیره سریع تر اطلاعات حجیم، در این کنفرانس معرفی کرد.

بر اساس اطلاعات ارائه شده مادربورد مدل ESC4000 G2 مجهز به هشت پورت رابط PCI-E نسخه سه است که قادر است پهنای باند 56Gb/s را تأمین کند و دست کاربر را برای ارتقاء کارایی این سوپر کامپیوتر باز بگذارد.

این سوپر کامپیوتر مجهز به دو پاور 1620 واتی با استاندارد 80 plus Platinum است که باعث ثبات هرچه بیشتر آن در پردازش های سنگین می شود.
تمرکز اصلی ESC2000 G2 و ESC2000 G1 بیشتر روی پردازش های موازی و مدیریت بهتر توان مصرفی است.

مدل ESC2000 G2 مجهز به پردازنده دو هسته ای و چهار پردازنده گرافیکی nvidia است در این محصول هم از رابط PCI-E نسخه استفاده شده است و همچنین برای ذخیره سازی سریع تر اطلاعات، ایسوس در این محصول از فناوری SSD Cache استفاده کرده است که تا سه برابر کارایی دستگاه را بالا می برد.
این دستگاه هم مجهز به پاور 1380 واتی با استاندارد 80 plus Platinum است. ESC2000 G1 هم از نظر امکانات شباهت زیادی به برادر بزرگ تر خود دارد اما تعدادی از قابلیت های سخت افزاری ان تغییر یافته است.

  امتیاز: 0.00