منو
 صفحه های تصادفی
دقت امام حسن علیه السلام در عبادت مادر
شقایق دریایی
تحريف ناپذيری قرآن
الهیات
جایگاه حسنین علیهماالسلام نزد پیامبر
دکارت
ابولهب
منصوص العله و مستنبط العله
نهان زادان آوندی
مو نازیت
 کاربر Online
155 کاربر online
 : کامپیوتر
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه کامپیوتر 3 ستاره ها ارسال ها: 1679   در :  جمعه 12 آبان 1391 [05:21 ]
  SHSH Blob چیست؟
 

SHSH Blob یک سری اطلاعات رمزی است که براساس RSA نوشته شده است که برای سنجیدن اعتبار فریمور میان اپل و آیتونز مبادله می شود. کلمه SHSH از Signature HaSH گرفته شده است. زمانی که شما قصد دانگرید یا ریستور فریمور (منظور نصب سیستم عامل ) را دارید همین SHSH ها میان اپل و آیتونز مبادله می شود. اگر شما قصد ریستور به نسخه بالاتری را داشته باشید، مشکلی پیش نمی آید اما اگر قصد دانگرید به نسخه پایین تر را داشته باشید، اپل اجازه این کار را به شما نمی دهد.
قبل از اینکه Restore فریمور شما انجام شود، اطلاعاتی حاوی نسخه فریمور موجود بر روی دستگاه شما برای اپل فرستاده می شود.
ECID که همان شماره تراشه دستگاه است و اختصاصی همان دستگاه است برای اپل فرستاده می شود. اپل این اطلاعات را بررسی می کند و اگر مشکلی وجود نداشت، اجازه ریستور را به شما می دهد. فایلهای SHSH برای هر دستگاه، به همان دستگاه اختصاص دارند و اگر شما قصد دانگرید دستگاه خود را به کمک SHSH دستگاه دیگر داشته باشید، ناموفق خواهید بود.
این را باید خاطر نشان کنیم که اگر SHSH خود را ذخیره کنید و در صورت دانگرید از آنها استفاده کنید، بیس بند شما دانگرید نخواهد شد و تغییر نخواهد کرد.

  امتیاز: 0.00