منو
 کاربر Online
1189 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  سه شنبه 18 مهر 1391 [11:28 ]
  پیشگیری از سرما خوردگی
 

پیشگیری از سرما خوردگی

پیشگیری بهتر از درمان است .
- هر بار که شما به دستگیره ی دربها و دیگر وسایل عمومی دست می زنید دستهایتان میلیونها میکروب به خود جذب می کنند. به همین دلیل است که متخصصان معتقدند شستن دستها بهترین راه برای جلوگیری از ابتلا به بیماریهای مختلف است .
دستهایتان را با آب و صابون بشوئید و بین انگشتها و زیر ناخنهایتان را هرگز فراموش نکنید. اگر به آب و صابون دسترسی نداشتید از ضدعفونی کننده هایی که در ترکیبات آنها الکل وجود دارد استفاده کنید.

- حوله ای را که برای خشک کردن دستانتان استفاده می کنید، همیشه تمیز نگه دارید و مرتبا آن را عوض کنید.

- مسواکهای همه افراد خانواده را یکجا و در یک لیوان جمع نکنید آنها را جداگانه نگهداری کنید و طوری قرار دهید که با یکدیگر تماس نداشته باشند.

- افراد کم‌خون بیشتر به سرماخوردگی مبتلا می‌شوند. افراد کم‌خون سیستم ایمنی ضعیفی دارند و به همین دلیل بیشتر در معرض سرماخوردگی قرار دارند.
مرکبات سرشار از ویتامین C هستند و این ویتامین یکی از آنتی اکسیدان‌های قوی است که سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند و مصرف آن همراه با غذاها جذب آهن را افزایش می‌دهد و کم خونی را جبران می‌کند.

  امتیاز: 0.00