منو
 کاربر Online
659 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  جمعه 14 مهر 1391 [06:58 ]
  غذاهای مفید برای حفظ سلامت كلیه‌ها
 

غذاهای مفید برای حفظ سلامت كلیه‌ها

کلیه ها مواد زاید تجمع یافته در خون را دفع می کنند، میزان مایعات و موادمعدنی بدن را تنظیم می کنند، فشارخون را متعادل می نمایند، میزان کلسیم بدن را متعادل نگه می دارند و محرک تولید گلبول های قرمز هستند.

نارسایی كلیوی باعث می‌شود كه بدن نتواند وظیفه روزانه خود را برای تخلیه مواد زائد و سمی به درستی انجام دهد.
نارسایی كلیه می‌تواند روی اعضای مختلف بدن از چشم‌ها گرفته تا دست‌ها و پاها تاثیر بگذارد.

رعایت تغذیه صحیح برای بهبود سلامت و عملكرد این عضو حیاتی لازم است.

مواد غذایی مفید برای سلامت كلیه‌ها:
- اکثر میوه ها و سبزیجات سرشار از آنتی اکسیدان، ویتامین ها و موادمعدنی هستند که می توانند سیستم ایمنی بدن را تقویت کنند و کلیه ها را از آسیب ناشی از عفونت ها، سموم ها، ویروس ها و بیماری ها محافظت کنند، از تشکیل سنگ کلیه و از التهاب کلیه ها جلوگیری کنند.

- آب برای سلامت کلیه ها ضروری است. براب حفظ آب بدن لازم است هر روز میزان آب کافی بنوشید تا تقریبا 1400 میلی لیتر ادرار بی رنگ یا زردکم رنگ تولید گردد.

- ماهی های چرب سرشار از اسیدهای چرب امگا3 می باشند. اسیدهای چرب امگا3 می توانند عملکرد کلیه ها را بهبود ببخشند و میزان التهاب را در بدن کاهش دهند.

- غذاهای پروتئینی که برای سلامت کلیه ها مفید هستند از جمله سفیده تخم مرغ، ماهی، مرغ بدون پوست، مقدار مناسبی از گوشت قرمز و فرآورده های لبنی کم چرب

- ویتامین ها برای حفظ عملکرد کلیه ها در یک سطح مطلوب لازم هستند.
ورزش و تسریع گردش خون نه تنها باعث کاهش استرس می‌شود بلکه عملکرد کلیه را بهبود بخشیده و به دفع مواد زائد کمک می‌کند.

  امتیاز: 0.00