منو
 کاربر Online
1049 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  دوشنبه 13 شهریور 1391 [06:27 ]
  خطرات اضافه وزن
 

خطرات اضافه وزن

افراد چاق موظف به پوشیدن یک لباس گشاد و ساده هستند. این لباس شامل یک دامن گشاد و یا یک شلوار بدشکل است. اکثر اً وانمود می‌کنند که پوشیدن این نوع لباس برای آنها اهمیتی ندارد اما در واقع آنها از پوشیدن این لباس متنفر هستند و ترجیح می‌دهند که لباسهای متناسب اندام به تن کنند.

انجام ورزش به شدت محدود می‌شود. شنا، پیاده‌روی و بازی با کودکان سخت می شود. هیچ فرد چاقی نمی‌تواند بیش از یک مسافت کوتاه قدم بزند. پس از کمی ورزش احساس خستگی، تنگی نفس، درد و ناراحتی دارند. بعد از گذشت چند سال دوری از ورزش، از هر نوع تحرک و فعالیت بدنی منع می‌شوند.

افراد دارای اضافه وزن، غالباً اعتماد به نفس خود را از دست می‌دهند.

خطر بیماری:
چاقی برای سلامتی افرد بسیار مضر است. فراموش نکنید که وزن بیشتر، فشار بیشتری بر مفاصل و ستون فقرات وارد می‌کند. هر چقدر چاق‌تر شوید ناراحتی‌های قلبی شما سخت‌تر می‌گردد.

تصویر

اگر چاق هستید؛ وقت را تلف نکنید. از همین امروز تصمیم بگیرید و از وزن اضافه خلاص شوید.
ممکن است ماهها طول بکشد تا به وزن طبیعی باز گردید اما پس از گذشت چند هفته خستگی و افسردگی شما کاهش می‌یابد به طوری که واقعاً احساس نشاط و شادابی خواهید کرد.

  امتیاز: 0.00