منو
 کاربر Online
594 کاربر online
 : کامپیوتر
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه کامپیوتر 3 ستاره ها ارسال ها: 1679   در :  جمعه 10 شهریور 1391 [09:23 ]
  بیل گیتس با استفاده از تبلت در مدارس مخالف است
 

تصویر


متخصصین تکنولوژی کمک‌های فکری گسترده‌ای به متولیان امور خدمات اجتماعی و دولتی می‌دهند که برخی از آن‌ها در تقابل با سایرین است. به گزارش علم روز بیل گیتس مدیر عامل کمپانی مایکروسافت در گفتگو با گردانندگان سایت pcworld.com می‌گوید تبلت به صرف این که جدیدترین وسیله شخصی در استفاده از تکنولوژی سایبر است بهترین وسیله برای استفاده در مدارس نیست.

وی می‌گوید به طور کلی در میان دیوایس‌های تکنولوژیک نظر مثبتی نسبت به استفاده از تبلت در مدارس هوش‌مند ندارد و به جای آن هم چنان استفاده از کامپیوترهای شخصی را پیش‌نهاد می‌کند که علاوه بر تمام محاسنی که دارد با هزینه کم‌تری قابل تهیه است.

چرا که محتوای آموزشی فعلی برای این که متناسب تبلت‌ها بشود تغییرات بسیاری لازم دارد و این تغییرات هم زمان‌بر است و هزینه بردار و این هر دو سنگی در راه هوش‌مند سازی مدارس کشورهای مختلف دنیا خواهند بود؛ پی‌سی‌ها این مشکل را ندارند. علاوه بر آن تبلت‌ها کی بوردی برای ورود اطلاعات ندارند و این، هم کادر مسایل قابل انتقال به دانش آموزان را محدود می‌کند و هم نقش دانش‌آموزان را به انتخاب لمسی گزینه‌ها تقلیل می‌دهد.

شاگردان باید بتوانند محصولی تولید کنند و این کار با نوشتن متن و برقراری ارتباط در زمان صورت می‌گیرد نه فقط با خواندن متن و در ذهن نگه داشتن مطالب و نهایتا انتخاب چند گزینه به عنوان امتحان. از سویی بیل گیتس نباید فراموش کند تولید برنامه برای تبلت‌ها بسیار راحت‌تر از پی سی‌هاست و به سهولت بیش‌تر و هزینه کم‌تری می‌توان امکان اتصال به اینترنت را بریش فراهم نمود.

  امتیاز: 0.00