منو
 صفحه های تصادفی
جبهه های سرد
بردار مکان
رفتار نیکوی امام باقر علیه السلام
برنامه ریزی زندگی سالم
درس تاسیسات نساجی
زندگینامه جورج گاموف
بوسیدن فرزند
سبک بیان قرآن
اخبار قرآنی 1
علت اینکه بلافاصله پس از تشکیل حکومت، شاه اسماعیل به تعادل نیروهای ترک و تاجیک پرداخت چه بود ؟
 کاربر Online
674 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  یکشنبه 05 شهریور 1391 [05:50 ]
  از بین بردن دردهای عضلانی
 

از بین بردن دردهای عضلانی

دردهای عضلانی برای هر کسی اتفاق می افتد، این درد ها معمولا روی اندام های حرکتی مثل: استخوان ها ، عضلات، رباط ها و… اثر می گذارند.

این درد ها ممکن است به دلیل جراحت، ضعف بدنی،حرکات تکراری و… اتفاق بیفتند.

راههای زیادی برای تخفیف و تسکین این درد ها ، وجود دارد:
مطالعات نشان داده‌ است که برخی کمبودهای غذایی و ریزمغذی‌ها و املاح خاص نظیر کمبود پتاسیم و کلسیم می‌توانند سبب اسپاسم عضلانی (گرفتگی عضلانی) گردند. افزایش پتاسیم و کلسیم رژیم غذایی‌ می‌تواند به تخفیف اسپاسم‌های عضلانی، سختی و گرفتگی دردناک عضلانی کمک نماید.

همچنین پروتئین کافی برای سلامت عضلات ضروری است. بدون پروتئین، عضلات توانایی عملکرد مناسب و مطلوب را ندارند.

غذاهای غنی از کلسیم شامل محصولات لبنی، کلم و لوبیای پخته می‌باشند.

غذاهای غنی از پتاسیم شامل موز، گوجه‌فرنگی، چغندر، آب پرتقال، سیب‌زمینی، لوبیای سویا، اسفناج و ماست کم‌چرب (تهیه شده از شیر کم چرب) می‌باشند.

غذاهای غنی از پروتئین شامل گوشت‌های قرمز ، ماهی، مرغ، حبوبات از جمله عدس و لوبیا، مغزها و غلات کامل می‌باشند.

اما اگر در حین انجام کاری دچار این درد شدید سعی کنید استراحت کنید تا درد از بین برود یا کاهش یابد. استراحت با یک حمام گرم بسیار مفید است.

داروهای ضد التهاب یکی دیگر از روش های کاهش این گونه دردها است.

یک راه دیگر برای از بین بردن درد های عضلانی استفاده از مسکن های موضعی مثل پمادها، کرم ها، لوسیون ها و ژل های مخصوص است. این مسکن ها را دقیقا در محل درد، باید استفاده کنید.
مالش مفاصل و عضلات روشی برای از بین بردن دردها است. به آرامی آن قسمت را ماساژ دهید تا عضلات خود را شل کنند. این روش برای رفع درد های پشت و گردن بسیار مناسب است.
اگر عضلات شما به اندازه کافی قوی نباشند ، ممکن است بیشتر در معرض اینگونه درد ها باشید، تمرین های تقویت کننده عضلات، شما را در برابر درد مقاوم تر و مفاصل آرنج و زانو ها را تقویت و از صدمه دیدن آنها ، جلوگیری می کند. همچنین تمرین های کششی، عضلات را انعطاف پذیر می سازند که همین امر از یروز درد جلو گیری می کند.

  امتیاز: 0.00