منو
 صفحه های تصادفی
پلی میالژی روماتیکا یا آرتریت گیجگاهی
گ.مباحث تحقیقی
لانه ها
واکنش امام حسین علیه السلام در برابر نامه های کوفیان
دنباله‌دارهای کم نور
امام حسین در قرآن - حجر،فرقان :75
پادشاهی اپرتی
تناول از میوه های بهشتی
ماه جمادی الاول، جمادی الاولی
دستگاههای کمک ناوبری هوایی
 کاربر Online
1124 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  شنبه 28 مرداد 1391 [22:41 ]
  برای داشتن تغذیه‌ای سالم در روزهای گرم
 

برای داشتن تغذیه‌ای سالم در روزهای گرم

هنگامی که وقت خوردن غذا می‌رسد، در فضای خنک غذا بخورید. غذا خوردن در هوای گرم اصلاً مناسب نیست. غذاها هم نباید در معرض نور خورشید قرار گیرند. نور مستقیم آفتاب مواد ی مثل ویتامین‌ها را از بین می‌برد که به خصوص در مورد میوه‌ها و آب‌میوه‌ها بیشتر دیده می شود.

در هوای گرم، باید مصرف غذاهایی مثل گوشت پرچرب، ماهی‌های چرب، تخم‌مرغ کاهش یابد.

در هوای گرم‌ حتماً به غذاهای سبک‌تر و کم حجم‌تر توجه کنید و آن‌ها را مصرف نمایید.

سعی کنید مقدار زیادی مایعات وارد بدن خود کنید. این موضوع می‌تواند از طریق مصرف سوپ سبزی‌، انواع نوشیدنی‌های گیاهی مثل چای سبز، عرقیات گیاهی و غیره تأمین شود.

روش گریل کردن غذا، آب غذاها را خشک می‌کند و غذاها خشک‌تر می‌باشند. اگر در تابستان خواستید غذاهای سرخ‌کرده یا گریل شده مصرف کنید، حتماً در کنار آن‌ها از سبزی و میوه‌هایی مثل گوجه‌فرنگی، خیار، کیوی، انبه و .... که آبدار هستند، استفاده کنید.

اگر مشکل گوارشی ندارید، می‌توانید در روزهای خیلی گرم از ادویه‌های تند استفاده کنید. این امر باعث می‌شود شما بهتر عرق کنید. البته بهتر است ادویه‌ها و سبزی‌های تند مثل فلفل را همراه با میوه و سالاد مصرف نمایید.

  امتیاز: 0.00