منو
 کاربر Online
1082 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  شنبه 28 مرداد 1391 [07:04 ]
  رفع خستگی چشم
 

رفع خستگی چشم

کمبود خواب، کار با رایانه، حساسیت، ورم ملتحمه، گریه بیش از حد، خستگی و عدم رسیدن کافی اکسیژن به قرنیه و آلودگی هوا از علل خستگی چشم می باشند که با علائمی مانند احساس سنگینی در چشم، سوزش و قرمزی چشم خود را نشان می دهند.

برای رفع خستگی چشم:
- از قرار دادن تکه های خیار بر روی پلک چشم چهت کاهش پف کردگی استفاده کنید.

- روش موثر دیگر این است که به طور مرتب چشمان خود را با آب سرد بشویید.این عمل باعث آرامش چشم می شود و هرگونه خستگی را برطرف می کند.

- چشم های خود را با کف دست های خود بپوشانید بدون این که به چشم های خود فشار وارد کنید. سعی کنید آرام باشید و به مدت ۳۰ ثانیه به تاریکی خیره شوید و به آرامی نفس عمیق بکشید.

- در حالی که نشسته اید به مدت ۵ ثانیه به سقف نگاه کنید و سپس ۵ ثانیه به کف زمین نگاه کنید. این کار را ۵ بار تکرار کنید.

- به مدت ۵ ثانیه به سمت چپ و سپس سمت راست خیره شوید. این عمل را ۵ بار تکرار کنید.

- به نوک بینی خود نگاه کنید و به مدت ۳ ثانیه نگه دارید و رها کنید.

- به مدت ۲ ثانیه به نزدیک ترین شیء اطراف خود خیره شوید و سپس برای ۲ ثانیه به یک مکان دور بیرون از پنجره نگاه کنید این کار را ۱۰ بار تکرار کنید.

- ماساژ عضلات اطراف چشم برای‌کاهش فشارهایی که در طول روز بر این عضلات وارد می‌شود. ماساژ این عضلات علاوه‌بر آن‌که خستگی روزانه را از این ناحیه بیرون می‌کند تاثیر مستقیمی بر اعصاب اطراف چشم داشته و به ما کمک می‌کند تا نیروی از دست رفته عضلات چشم را به آن‌ها باز گردانیم .

به خاطر داشته باشید که هر شش ماه، برای بررسی وضعیت چشمانتان به پزشک مراجعه کنید.

  امتیاز: 0.00