منو
 صفحه های تصادفی
قوانین اپتیک هندسی
کتابدار
انو شیروان
حمل و نقل
اعدام هواداران سفیانی
دولتهای هائوسا
تمرینات در تلویزیون
کتابهای نظریه احتمال
شکوفایی اقتصادی در حکومت امام زمان عج
جنگ داخلی
 کاربر Online
647 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  شنبه 28 مرداد 1391 [06:02 ]
  ماساژ دادن عضلات چشم‌
 

ماساژ دادن عضلات چشم‌

این ماساژ برای رفع خستگی عضلات چشم مفید است و به ما کمک می‌کند تا نیروی از دست رفته عضلات چشم را به آن‌ها باز گردانیم و با تسریع جریان گردش خون در این ناحیه از بروز خشکی و دردهای احتمالی ناشی از آن در چشم و عضلات اطراف آن پیشگیری کنیم.

برای ماساژ، می‌توانید از روغن استفاده کنید. برای ماساژ اطراف چشم روغن زیتون و روغن جوانه گندم مفید است. با کمک روغن‌هایی مثل روغن زیتون، روغن جوانه گندم، روغن هسته انگور یا روغن بادام ، سرانگشتان‌تان را آغشته کرده و برای ماساژ دادن صورت آماده شوید.

تصویر

این نقطه ها را به‌مدت 3 دقیقه به آرامی ماساژ دهید. دقت کنید که فشار آرام و ملایم باشد و حرکت پوست و عضلات لطیف این ناحیه را زیر پوست خود احساس کنید.

تصویر

عضلات بیرونی چشم، بسیار حساس و لطیف هستند و باید مراقب بود که با فشار بیش از حد به آن‌ها آسیب وارد نشود. برای ماساژ، با حرکت‌های دورانی اما آرام عضلات این ناحیه را ماساژ دهید.

سپس با حرکات دورانی عضلات شقیقه و عضلات نزدیک به زاویه بیرونی چشم را ماساژ دهید. این ماساژ علاوه بر این‌که به رفع تنش و خستگی چشم‌ها به‌دلیل انجام فعالیت‌ها و کار روزانه کمک می‌کند، موجب آرامش اعصاب این ناحیه شده و شما را آرام می‌کند.

ماساژ عضلات چشم، علاوه بر رفع خستگی و افزایش توانایی و قدرت بینایی در افراد به پیشگیری از پیری زودرس پوست در این ناحیه نیز کمک می‌کند. بنابراین توصیه می‌شود هر شب پیش از خواب این ماساژ را روی عضلات چشم خود انجام دهید.

  امتیاز: 0.00