منو
 صفحه های تصادفی
آشکارسازهای هسته ای
آنالیز آلکانها
انقلاب اسلامی - نظریه مارکسیستی
تاثیر محیط بر شخصیت
مقیاس دمایی
دیوپتر
استیلن
شرکت مختلط غیر سهامی
رشته فضای سبز
گیاهان دارویی
 کاربر Online
579 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  پنج شنبه 26 مرداد 1391 [09:28 ]
  راه هایی برای پیشگیری از سردرد
 

راه هایی برای پیشگیری از سردرد

اگر بتوانید برای نیم ساعت چشمانتان را روی هم بگذارید مطمئن باشید حال بهتری پیدا می كنید. كسانی كه سردرد های میگرنی دارند نیز با دراز كشیدن كمی بهتر می شوند.

اگر دچار سر درد و به خصوص سر دردهای میگرنی هستید تاریكی اتاق كمك زیادی به شما می كند. از هر نوع نور شدید و حتی نور صفحه كامپیوتر بپرهیزید.

اگر یك كیسه یخ و یا پارچه ای كه با آب سرد شسته شده است را روی نقاط درد بگذارید برایتان مفید است.معمولا گذاشتن یخ پس از 20 دقیقه درد را به شكل چشمگیری كاهش می دهد.

همچنین برای پیشگیری از سردرد باید اضطراب های بی مورد را از خود دور کرد و کارها را طوری برنامه ریزی کرد که باعث مشکل زیاد نشود.

اگر برنامه مرتب ورزش برای خود بگذارید هم از نظر روحی و هم جسمی وضعیت بهتری پیدا خواهید كرد.

چای و قهوه ای كه شما هر روز صبح می نوشید می تواند باعث سر درد شما شود.كافئین استرس را بالا می برد و این برای ایجاد یك سردرد طولانی مدت كافی است.اگر به خوردن آنها عادت كرده اید با كم كردن مقدار آن در هر روز آن را به حداقل برسانید.

گرسنگی نیز از عوامل سردرد است و با تغذیه به موقع می توان از بروز سردرد جلوگیری کرد.

سعی كنید هر روز سر موقع از خواب بیدار شوید و به موقع به رختخواب بروید.خواب منظم به شما كمك خواهد كرد كه كمتر به حمله های میگرنی دچار شوید.

معاینه چشم ها نیز مورد مهم بعدی برای ریشه یابی علت سردرد است، پس برای پیشگیری از سردرد هرچندوقت یک بار چشم ها را باید معاینه کرد، چرا که عیوب انکساری باعث سردرد می شوند.

در نهایت، مسكن ها اگر به اندازه مناسب مصرف شوند می توانند مفید باشند. آسپرین و استامینوفن ها از جمله داروهایی هستندكه به سردردتان كمك می كنند.اما روزی بیش از دو قرص مصرف نكنید .

اگر سر دردها شكل هر روزه به خود بگیرند مطمئنا باید به پزشك مراجعه كرد زیرا احتمال وجود هر نوع بیماری وجود خواهد داشت.

  امتیاز: 0.00