منو
 کاربر Online
659 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  سه شنبه 10 مرداد 1391 [16:45 ]
  مواد غذایی آرامش بخش:
 

مواد غذایی آرامش بخش:

با دنبال کردن یک رژیم غذایی منظم و همچنین انتخاب خوردنی‌هایی مناسب می‌توان تا حد امکان استرس روزانه را از خود دور کرد.

- ماست
ماست به ویژه‌ برای فصل تابستان مفید است، چون سبک بوده و هضم آن هم آسان است. ماست و دیگر محصولات لبنی ، میزان سروتونین را در مغز افزایش می‌دهند و در نتیجه استرس را کاهش داده و سبب آرامش می شود.

- شکلات تلخ
شکلات تلخ از مقدار هورمون استرس زا می‌کاهد و آشفتگی‌های بیوشیمیایی مرتبط با استرس را متعادل می‌سازد.

- مرکبات
میوه‌ها حاوی قند طبیعی هستند که ذهن را از استرس خالی می‌سازند و مرکبات و میوه‌های تابستانی تاثیر بیشتری در این زمینه دارند.

- بادام
بادام سرشار از ویتامین « B2 » و ویتامین « E »، منیزیم و روی است. ویتامین‌های B و منیزیم تاثیر بسزایی در تولید سروتونین دارند که استرس را تسکین می‌دهند. ویتامین E هم به عنوان یک آنتی اکسیدان رادیکال های آزاد را که با استرس و بیماری قلبی مرتبط هستند، نابود می‌سازد.

- چای
چای گیاهی یا چای سیاه، چای بابونه و سایر چای‌های گیاهی تاثیر شگفت انگیزی روی بدن دارند و می‌توانند مثل یک داروی مسکن عمل کنند.

- ماهی
ماهی هم جزو خوراکی‌های ضد استرس و آرامش بخش است. « ماهی » منبع غنی از چربی‌های امگا 3 است که حاوی ویتامین‌های گروه B به ویژه‌ B6 و B12 مفید برای مقابله با استرس هستند.

  امتیاز: 0.00