منو
 صفحه های تصادفی
عمارت عالی قاپو
اصل موضوع مجموعه تهی
اهداف جنگ
دیم زار
مرگ ستاره
دانشکده صنایع دانشگاه صنعتی اصفهان
کاتالیزور زیگلر - ناتا
نظم در ساختار کدون
سیلندر موتور
نقش مدارس در مشاوره شغلی
 کاربر Online
430 کاربر online
 : کامپیوتر
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه کامپیوتر 3 ستاره ها ارسال ها: 1679   در :  جمعه 30 تیر 1391 [08:06 ]
  مشاهده کلیه اطلاعات ریز و درشت سیستم
 

داشتن اطلاعات کلی از سخت افزارهای سیستم یکی از فاکتورهای مهم برای بروزرسانی سیستم و ارتقاع آن است. همه سخت افزارها برای فعالیت خود نیاز به راه اندازهای (Driver) مخصوص دارند. شرکت های سازنده قطعات کامپیوتری هر چند وقت یکبار راه اندازهای جدیدی را ارائه می کنند تا هم کارایی قطعات را بالا ببرند و هم قابلیت های جدید به آن بیافزایند. بدون دانستن اطلاعات سخت افزاری، قادر به انتخاب بهترین راه انداز و دریافت آن نیستیم.


اگر قصد تعویض قطعه ای را داشته باشیم، با دانستن این اطلاعات می توانیم انتخابی مناسب انجام دهیم و قطعه ای را انتخاب کنیم که بیشترین همخوانی را با دیگر قطعات داشته باشد. این عمل به طور حتم بازده بالاتری خواهد داشت. ما در این مقاله به معرفی نرم افزاری می پردازیم که تمامی اطلاعات ریز و درشت سخت افزارهای سیستم را نمایش می دهد و ابزارهایی برای کار با آنها را فراهم می آورد.


قبل از معرفی نرم افزار لازم است تا به نکته ای اشاره کنیم. اکثر این گونه نرم افزارها علاوه بر نمایش اطلاعات، به کاربران اجازه دستکاری در تنظیمات پیش فرض و حساس قطعات را می دهند و بدون دانستن اطلاعات کافی، دستکاری این تنظیمات، ممکن است به طور کلی قطعه را بسوزاند. توصیه می کنیم در صورت نداشتن اطلاعات، از تغییر دادن این مشخصات خودداری کنید.
نرم افزار (System Information for Windows) یکی از سریع و قوی ترین نرم افزارهای موجود برای نمایش اطلاعات سخت افزاری و نرم افزاری است. این برنامه می تواند اکثر اطلاعات مانند مادربورد، چیپ ست ها، سنسورها، بایوس، هسته اصلی، PCI/AGP، کارت گرافیک، شبکه و دیگر قسمت ها را به طور دقیق نشان دهد.

همچنین می توانید کدهای لیسانس قطعات و نرم افزارها را ببینید، رمزهای عبور قطعات مختلف مانند بایوس را بازگردانی کنید، نرم افزارهای نصب شده در سیستم را دست کاری کنید و به طور کلی با آن تعامل کنید. این نرم افزار بصورت قابل حمل است (Portable) و می توان بدون نصب، از آن استفاده کرد. یکی از قابلیت های خوب برنامه, توانایی ایجاد خروجی های CSV، HTML، TXT و XML از اطلاعات سیستم می باشد. برای دریافت نرم افزار، به سایت رسمی برنامه مراجعه نمایید.

  امتیاز: 0.00