منو
 صفحه های تصادفی
کارکرد افکار
ملاک ارزیابی شخصیت ائمه علیهم السلام
عصر طلایی هلند
نقد ادبی
فیلم
غلاف، نیام
آزمایش زمین گرایی گیاه
آینه لوید
افیولیتها
خانواده هسته ای
 کاربر Online
435 کاربر online
 : کامپیوتر
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه کامپیوتر 3 ستاره ها ارسال ها: 1679   در :  جمعه 30 تیر 1391 [07:59 ]
  ویکیپدیا و ابونتو را با هم داشته باشید
 

اگر از کاربران اوبونتو باشید حتما با محیط Unity و لنزهای آن آشنایی دارید. محیط Unity اوبونتو, منوی قدرتمندی در اختیار کاربران قرار می دهد تا با استفاده از آن, به کلیه قسمت های سیستم دسترسی داشته باشند. آیکن های برنامه ها به خوبی جاسازی شده اند و برای راحتی کار به بخش های مجزایی مانند “Media Apps” یا “Internet Apps” تقسیم بندی شده اند. در Unity ابزار بسیار جالبی با نام Lens وجود دارد که جست و جو ها را دقیق تر و آن ها را دسته بندی می کند. لنزهای پیشفرضی مانند Application, Music و File & Folders وجود دارند (که می توانید برای درک بهتر موضوع بر روی آن ها کلیک کنید تا نتایج را مشاهده کنید). همچنین سیستم عامل این اجازه را به برنامه نویسان و توسعه دهندگان می دهد تا لنزهای دلخواه خود را طراحی و در سیستم استفاده کنند.
یکی از این لنزهای پر کاربرد و توسعه داده شده, لنز مربوط به جست و جو در دانش نامه Wikipedia می باشد. با استفاده از این لنز می توانید در Unity به دنبال مطالب مورد نظر در ویکیپدیا باشید و نتایج حاصل از آن را در خود Unity ببینید. این قابلیت می تواند بسیار به کاربران کمک کند و زمان جست و جو را پایین بیاورد. همچنین جست و جو در محیط سیستم عامل, حس خوب یکپارچه بودن را القا می کند! در ادامه نحوه نصب این لنز را درUbuntu آموزش می دهیم.

برای نصب این لنز کافی است تا Repository مخصوص را به اوبونتو بشناسانید و از طریق بروزرسانی بسته ها آن را نصب کنید. پس دستورات زیر را ترمینال وارد نمایید.

  امتیاز: 0.00