منو
 کاربر Online
368 کاربر online
 : فیزیک
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه فیزیک 3 ستاره ها ارسال ها: 2228   در :  چهارشنبه 21 تیر 1391 [13:35 ]
  فاینمن ، فیزیکدان و معلم کم نظیر
 

فاینمن ، فیزیکدان و معلم کم نظیر

تصویر

ریچارد فاینمن(1918-1988) یکی از بزرگترین فیزیکدان مشهور قرن بیستم است که در آمریکا به دنیا آمد.وی جایزۀ نوبل در فیزیک را سال 1965 به خاطر کارهایش در زمینۀ نظریه ای دریافت کرد که بین مکانیک کوانتومی و الکترومغناطیس رابطه برقرار می کند.

کتاب های درسی و فیلم های سخنرانی فاینمن، مبنای چشم اندازهای خارق العاده ای در بسیاری از زمینه های فیزیک است. مورخان علم باور دارند علوم و فناوری در مقیاس نانو، سال 1959 شروع شد که فاینمن ‌یک سخنرانی با عنوان «فضای زیادی در پایین وجود دارد»، در انجمن فیزیک آمریکا ایراد کرد.

وی به مفهوم مقیاس‌بندی علاقه‌مند بود و در‌ ‌این سخنرانی‌ها مجسم کرد که یک بیت اطلاعات را می‌توان در ‌یک نانوفضا (به‌طور ‌دقیق خوشه‌ای از 125 اتم) ذخیره کرد، که در آن زمان پیش‌بینی بسیار مهم و بی‌نهایت جسورانه‌ای‌ بود.

فاینمن برآورد کرد که در آن مقیاس از کوچک‌سازی، همۀ کتاب‌هایی که در طول تاریخ جهان نوشته شده‌اند‌ را می‌توان در مکعبی به ضلع 2 دهم میلیمتر، ذخیره کرد.

  امتیاز: 0.00