منو
 کاربر Online
1310 کاربر online
 : نجوم
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه نجوم 3 ستاره ها ارسال ها: 1615   در :  جمعه 09 تیر 1391 [15:50 ]
  عبور سیاره ناهید از مقابل خورشید- قسمت دوم: سخن دبیر گروه نجوم
 

خدمت همه دانش آموزان به ویژه علاقه مندان به علم نجوم و ستاره شناسی عرض سلام دارم. امیدوارم که همه شما عزیزان و بزرگواران توانسته باشید این پدیده طبیعی را `عبور سیاره ناهید از مقابل خورشید` که دینامیک منظومه شمسی برای ما رقم می زند دیده و برای خود و آیندگان ثبت کرده باشید. آنچه که ما به نام عبور سیاره ناهید از مقابل خورشید مشاهده کردیم، با توجه به نظمی که در منظومه شمسی و عالم کائنات، خداوند آفریده است، قطعا تا 105 سال دیگر مشاهده نخواهد شد. من امیدوارم که آنچه ما از این پدیده جهان هستی مشاهده کردیم، به طور مستقیم یا غیر مستقیم برای آیندگانی که در 105 سال دیگر شاهد چنین پدیده ای خواهند بود، بازگو کنیم و آنها با توجه به دست نوشته های ما طبیعت پیرامون خود را بهتر شناخته تا بتوانند در این راستا، خداوند، این آفریننده جهان هستی را بهتر شناخته و بشناسانند.
با توجه به اینکه گروه های نجومی زیادی در کشور ما برای ثبت این رویداد فعالیت کردند، ولی همانطور که می دانید، این پدیده در کشور ما به طور کامل قابل مشاهده نبود. برای ثبت کلیه وقایع از ابتدا تا انتهای عبور، تصمیم گرفتم تا با سفر به کشور اندونزی، بتوانم این پدیده را ثبت کرده و گزارش کامل و جامعی را برای شما دانش آموزان امروز و دانشمندان فردا تهیه کنم. امیدوارم بتوانم آنچه را که نوشته ام و در ذهن دارم، برای استفاده بیشتر شما بزرگواران و آینده سازان کشور اسلامیمان، به رشته تحریر در آورم. ضمنا در مورد هر مطلبی که سئوال بود، بپرسید تا در مورد آن بیشتر توضیح بدهم.

غلامحسین رستگارنسب
دبیر گروه نجوم سایت رشد

  امتیاز: 0.00