منو
 صفحه های تصادفی
امام خمینی از نگاه علمای ربانی
معبد خورشید ، مرکز آیینی
امام حسن علیه السلام و سوره انسان
رایانه کار شبکه اینترنت
واژگان فسیل شناسی
جنگ با قریش در مدینه
tuberculosis tb
هیدروژن خورشیدی ، یک منبع انرژی پایدار
روند تکامل مدیریت
مباهله مسیحیان نجران با پیامبر اکرم
 کاربر Online
1422 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  سه شنبه 09 خرداد 1391 [17:04 ]
  پاک کننده ی مناسب برای صورت
 

پاک کننده ی مناسب برای صورت

آب فراوان ترین ودر دسترس ترین پاک کننده است . اما چربی ها در آب حل نمی شوند . لذا آب قادر به تمیز کردن چربی وروغن وآلودگی های چرب نیست .

صابون قدرت پاک کنندگی خوبی دارد . اما بسیار قلیایی بوده و PH نه تاده آن بسیار از PH پنج پوست بالاتر است . صابون معمولی علاوه بر ازبین بردن چربی و آلودگی های چرب پوست،به چربی های خود پوست نیز آسیب میرساند .

نتیجه ی استفاده مکرر از صابون، خشکی، قرمزی و التهاب پوست خواهدبود .
برای حل این مشکل پاک کننده های غیر صابونی با کیفیت بالا و بهتر تولید شده است . پاک کننده های صورت به دو دسته بدون نیاز به آب و پاک کننده های همراه با نیاز به آب تقسیم می شوند .

برخی از پاک کننده ها برا ی تمیز کردن صورت نیاز به آب ندارند . کافی است این نوع پاک کننده ها را آغشته به پنبه کرده و روی صورت بکشید. صورت شما بدون مصرف آب تمیز می شود .

بعد از پاک کردن با این پاک کننده ها یک لایه محافظ بر روی پوست باقی می ماند و لازم به شستن و از بین بردن این لایه محافظ نیست . این لایه محافظ خاصیت مرطوب کنندگی برای پوست دارد.

صابونهای کرم دار و صابونهای گلیسیرینه نیز تولید می شوند . این صابونها از صابونهای معمولی بهترند . به خصوص صابونهای کرم دار از صابونهای معمولی بهترند .

استفاده مکرر از صابون پوست را خشک، قرمز و ملتهب می کند .

  امتیاز: 0.00