منو
 صفحه های تصادفی
بزرگ علوی
تکنسین مراقبت پرواز
اعلام حمایت اصحاب امام حسین علیه السلام در کنار خیمه ها
سید محمد بن ابراهیم علوی
وجه آینده جنگهای
بلنی سه بالدار
دودمان سوم پادشاهی
کشتی سازی و خرید و فروش کشتی و کشتی رانی داخلی یا خارجی و معاملات راجع به آنها.
هاشم بن عبد مناف
نقش کانیها در تهیه کود شیمیایی
 کاربر Online
683 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  دوشنبه 01 خرداد 1391 [07:57 ]
  سلامتی با خوردن میوه
 

سلامتی با خوردن میوه

خستگی:
یکی از دلایل خستگی، معمولا کم خونی است. کم خونی سبب اکسیژن رسانی کم تر شده و به دنبال خود ضعف، رنگ پریدگی و خستگی را به دنبال می آورد.
مصرف موادغذایی غنی از آهن و ویتامین B12 مثل اسفناج، بادام، عدس، لوبیا قرمز و گوشت گاو و گوسفند می تواند درمان خستگی باشد.

پیری پوست:
محیط، نور آفتاب و آلودگی هوا می تواند سبب آسیب دیدگی پوست شود. برای آنکه پوست خود را صاف و شفاف نگه دارید، بهتر است مواد غذایی غنی از ویتامین A، C و E و سلنیوم مصرف کنید. مصرف انگور، پیاز، تربچه، بادام و چای سبز می تواند به سلامت پوست و برطرف شدن مشکلات پوستی کمک کند.

مو:
برای آنکه موهایی محکم و زیبا داشته باشید، بهتر است موادغذایی غنی از آهن و ویتامین A مثل آلو یا کلم چینی بخورید. گوشت گاو، میگو، اسفناج و بادام از آنجا که حاوی زنیک و آهن هستند بسیار مفیدند و نه تنها مانع از ریزش سریع مو می شوند، بلکه محرک رشد مجدد موها هستند.

خواب :
خواب خوب خود کلید اصلی داشتن تناسب اندام، پوست درخشان و… است. برای داشتن خوابی خوب بهتر است موادغذایی حاوی قندهای طبیعی مصرف کنید. از جمله مواد غذایی توصیه شده می توان به کشمش، غلات کامل، لوبیا قرمز، عدس و آلو اشاره کرد.

ضعف حافظه :
ویتامین E، منیزیم و ویتامین B می تواند جلوی ضعف حافظه را بگیرد. مواد غذایی غنی از آنتی اکسیدان ها همچنین ویتامین C، E و سیلیسیوم گیاهی می توانند سبب افزایش حافظه شوند. از جمله موادغذایی توصیه شده برای بالا بردن حافظه کلم سبز و کلم پیچ، گردو، گندم کامل، انبه، میگو، تخم آفتاب گردان و جعفری است.
زرده تخم مرغ هم نقشی مهم در مکانیسم حافظه دارد.

ضعف بینایی:
تمام میوه ها و سبزیجات قرمز و نارنجی رنگ حاوی آنتی اکسیدان ها و ویتامین های A،C، E و لوتنین هستند و می توانند سبب وضوح دید شوند. به جز هویج، توت فرنگی، تخم مرغ، زردآلو، چغندر و کدوتنبل هم قدرت دید شما را افزایش می دهد.

مشکلات گوارشی:
مصرف موادغذایی حاوی فیبر مثل میوه و سبزیجات و نوشیدن حداقل ۵/۱ لیتر آب در روز به هضم و دفع راحت تر کمک می کند. در صورتی که دچار سنگینی معده یا سوزش هستید، بهتر است موادغذایی اسیدی مثل پنیر، گوشت قرمز و مرکبات را در برنامه غذایی خود کمتر کنید. مصرف میوه هایی مثل انگور، موزو گندم کامل می تواند مفید باشد.

  امتیاز: 0.00