منو
 کاربر Online
1665 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  سه شنبه 26 اردیبهشت 1391 [10:11 ]
  افزایش مشکلات بینایی در کودکان
 

افزایش مشکلات بینایی در کودکان

محققان می‌گویند افزایش نامعمول مشکل نزدیک بینی در کودکان، ناشی از فعالیت زیاد و پیوسته آنان در مدرسه و محرومیت از نور طبیعی روز است.

اگر دید شخصی از فاصله ۲ متری تار شود، چشم پزشکان او را نزدیک‌بین محسوب می‌کنند. این مشکل اغلب به دلیل کشیدگی کره چشم، که در جوانی رخ می‌دهد، پدید می‌آید.

دانشمندان به نقش ماده‌ای به نام دوپامین در این زمینه اشاره می‌کنند. سطح دوپامین با در معرض نور آفتاب قرار گرفتن چشم بالا می‌رود و این مانع از کشیدگی کره چشم می‌شود.

فشار شدید آموزشی و برنامه روزانه دانش‌آموزان، که شامل خواب نیمروزی هم هست، آنان را گرفتار محرومیتی مضاعف از نور روز می‌سازد.

در گذشته تصور بر این بود که وراثت نقش اصلی را در نزدیک‌بینی بازی می‌کند. اما بنابر تحقیقات اخیر نمی‌توان ژنتیک را عامل اصلی این مساله دانست.

بنا به تحقیقات انجام شده ، هر یک ساعت زمان بیشتری که کودکان و نوجوانان در نور روز سپری کنند، خطر نزدیک‌بینی را تا ۲درصد کاهش می‌دهد.

  امتیاز: 0.00