منو
 کاربر Online
1324 کاربر online
 : نجوم
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه نجوم 3 ستاره ها ارسال ها: 1615   در :  سه شنبه 26 اردیبهشت 1391 [06:29 ]
  تست مریخ نورد ناسا در بیابان
 

این هفته اعضای تیم ماموریت لابراتوار علم مریخ ناسا، جهت بهبود دانششان برای به کار بردن بهترین شیوه راه اندازی مریخ نورد Curiosity که در حال حاضر به سوی مریخ در حرکت بوده و در ماه آگوست بر روی آن فرود می آید، یک مریخ نورد آزمایشی را به کویر مجاوای کالیفرنیا برده اند.
این مریخ نورد آزمایشی که دارای نسخه کامل سیستم تحرک Curiosity است، در شرایط مختلف و شیبهای شنی گوناگون به طور کامل مورد آزمایش قرار گرفته است. از آنجایی که از نتایج این آزمایشات برای راه اندازی Curiosity استفاده می شود، برای اینکه وزن این مریخ نورد آزمایشی بر روی زمین هم وزن Curiosity بر روی مریخ باشد، ساده سازی و سبک شده است تا آزمایشات دقیق باشند.
اولین نکته مهم در ماموریت Curiosity این است که این مریخ نورد به سلامت بر روی مریخ فرود آید. در این ماموریت از روشهای خلاقانه برای فرود سنگین ترین وسیله نقلیه در یک منطقه هدف کوچک استفاده می شود. پیشرفت در بالا بردن دقت فرود وسایلی که به مریخ حمل می شوند گامی به سوی ماموریتهای با سرنشین در مریخ خواهد بود.
پژوهشگران قصد دارند از Curiosity برای مطالعه و بررسی لایه های تپه مرکزی دهانه (Gale) استفاده کنند. هدف از انجام این ماموریت بررسی این مسئله است که آیا این منطقه تا به حال دارای محیط مناسب برای زندگی میکروبی بوده است یا خیر.
ترجمه شده از سایت: NASAتصویر

  امتیاز: 0.00