منو
 صفحه های تصادفی
پیوستن سپاه خراسان به آن حضرت
Beryllium
استقرار مشروطه و احمد شاه
عناصر گروه IA (قسمت اول)
حتمی بودن ظهور - به روایت ائمه علیهم السلام
لشگرکشی ناموفق امام حسن علیه السلام
تهران در دوره های مختلف
شدت زلزله
قارن بن ونداد هرمزد
تیره ملاستوماسه
 کاربر Online
539 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  پنج شنبه 21 اردیبهشت 1391 [06:42 ]
  داروهای مسکن درد
 

داروهای مسکن درد

افزایش میزان مصرف مسکن یا زیاده روی درمصرف آن باعث تسریع رفع درد نخواهد شد . برعکس می تواند عوارض جانبی قابل توجهی نظیر درد شکم، آسیب کلیه و کبد و بر هم خوردن مواد شیمیایی موجود در خون و حتی مرگ را به همراه داشته باشد.

اما در مسکن های قوی، مقدار مصرف این گونه داروها بستگی به میزان درد دارد.

داروهای مسکن با تاثیر طولانی مدت:
بهترین روش برای درمان دردهای شدید و مزمن کنترل آن است. این کنترل از طریق مصرف داروهای مسکن با تاثیر طولانی مدت حاصل می شود.

از جمله داروهای مسکنی که مصرف آنها توصیه نمی شود داروی مسکن استامینوفن است که برای درمان موقت مفید است اما مصرف طولانی مدت استامینوفن برای کلیه و کبد می تواند سمی باشد.

عوارض مصرف داروهای مسکن:
سرگیجه: سرگیجه و احساس خواب آلودگی . به همین خاطر توصیه می شود که در صورت مصرف داروهای مسکن و بروز این عوارض از رانندگی و یا کار کردن با دستگاه ها اجتناب کنید.

یبوست: داروهای مسکن اصولا چنین عارضه ای را به همراه خواهند داشت.

اعتیاد به مسکن: بیماران مبتلا به دردهای مزمن که زیاد و به مدت طولانی مسکن مصرف می کنند ممکن است به مصرف آنها اعتیاد پیدا کنند.

باید گفت که نگرانی در این زمینه چندان زیاد نیست زیرا کمتر از ۱% مصرف کنندگان این داروها چنین رفتاری از خود نشان می دهند.

  امتیاز: 0.00