منو
 صفحه های تصادفی
پنالتی در فوتبال
شریک بن اعور
سفره ماهی مانتا
خاور میانه سال 1492 تا 1600 میلادی
رشته کوههای نوع آند
تقوی؛ملاک برتری
ابوالفتح صاعدی عبدالملک
مراحل طرح و تدوین سیستمهای حسابداری
کشت هیدروپونیک گیاهان
ساژنیت
 کاربر Online
447 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  پنج شنبه 21 اردیبهشت 1391 [05:56 ]
  مصرف خودسرانه ی داروهای گیاهی ممنوع
 

مصرف خودسرانه ی داروهای گیاهی ممنوع

به طور کلی داروهای گیاهی دو دسته هستند. داروهایی که در عطاری‌ها هستند و گیاهان دارویی نام دارند و شکل دیگر داروهای گیاهی هستند که شبیه به داروهای شیمیایی هستند ولی ریشه و منشا گیاهی دارند.

مصرف خودسرانه داروهای گیاهی و بدون تجویز پزشک می تواند موجب مسمومیت در فرد شود .

داروهای گیاهی می توانند موجب عارضه و یا تداخل دارویی در فرد شوند. داروهای گیاهی باید با تجویز پزشکان طب سنتی و یا داروسازان مصرف شوند .

داروهای گیاهی ممکن است به دلیل شرایط نامطلوب نگهداری دچار آلودگی شده باشند و این امر در صورت مصرف به سلامتی فرد ضرر وارد می کند پس در صورت تمایل استفاده از داروهای گیاهی ، برای تهیه این داروها بهتر است از داروخانه‌ها انجام شود و در هنگام تهیه آنها باید به مجوز و پروانه ساخت دارو از معاونت غذا و دارو توجه کافی داشت.

البته اگر با مشورت پزشک دم کرده، جوشانده يا عرقيات برخي گياهان به صورت مختصر و صرفا جهت تسکين بيماري همراه داروها استفاده شود، مانعي ندارد و مي‌تواند در بهبود بيماري موثر باشد.

داروهای موجود در عطاری‌ها نقش مهم در بیماری‌های جدی که احتیاج به بیمارستان و جراحی دارند ایفا نمی‌کند ولی در پیشگیری و درمان بیماریهای سبک می‌توان از آنها استفاده کرد.

نباید از توصیه های دوستان و آشنایان برای استفاده از داروهای گیاهی و شیمیایی خاص حتی در صورت مشابه بودن علائم بیماری استفاده شود و تنها مصرف دارو با مشورت و تجویز پزشک معالج باشد .

  امتیاز: 0.00