منو
 کاربر Online
1419 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  پنج شنبه 07 اردیبهشت 1391 [06:57 ]
  خرید کنید تا بیشتر عمر کنید
 

خرید کنید تا بیشتر عمر کنید

دانشمندان معتقدند رفتن به خرید و سفرهای کوتاهی که برای انجام این کار صورت می‌گیرد می‌تواند عمر شما را طولانی‌تر کند.
نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد افرادی که هر روز برای خرید به بیرون از منزل می‌روند با احتمال 25 درصد کم‌تر نسبت به دیگران جان خود را از دست می‌دهند.
به نظر دانشمندان خرید یکی از فعالیت‌های بدنی لذت‌بخش است که به حفظ ارتباطات اجتماعی افراد کمک می‌کند و تاثیرات مثبتی روی روح و جسم دارد.

با این که همیشه مردان از خرید رفتن و صرف پول شاکی هستند، اما به نظر می‌رسد فواید خرید رفتن برای آن‌ها بیش‌تر از زنان باشد. زنانی که هر روز به خرید می‌روند با احتمال 23 درصد کم‌تر از دیگران در طول یک دوره ده ساله فوت می‌کردند، اما این میزان در بین مردان بیش‌تر بود، به طوری که آن‌ها 28 درصد بیش‌تر از دیگران از مرگ در امان می‌ماندند.

خرید رفتن به طور مداوم، می‌تواند تاثیر مستقیمی روی بقای انسان داشته باشد. خرید روی ابعاد مختلفی از زندگی انسان مانند سلامت، وضعیت روحی و جسمی تاثیر گذار است. افرادی می‌توانند مرتب به خرید بروند که از وضعیت اقتصادی خوبی برخوردار هستند. روشن است که با در کنار هم گذاشتن همه این فاکتورها می‌توان به تاثیر موضوع ساده‌ای مانند خرید روی زندگی انسان‌ها پی برد.

افراد سالمند معمولا تحرک بسیار پائینی دارند. به دلیل بالا رفتن سن بسیاری از آن‌ها علاقه زیادی به ورزش کردن یا انجام کارهایی مانند آن ندارند، اما دانشمندان معتقدند انجام کارهای ساده و روزمره مانند خرید کردن می‌توان به داشتن فعالیت بدنی کافی در آن‌ها کمک کند.

با خرید کردن شما دائما با اعضای جامعه ارتباط برقرار می‌کنید که همین موضوع به ظاهر ساده کیفیت زندگی را به طور قابل توجهی بالاتر می‌برد.

در عین حال تنهایی و نداشتن ارتباطات اجتماعی اثرات بسیار بدی روی زندگی انسان‌ها می‌گذارد. یافته‌های اخیر علمی نشان می‌دهد، افرادی که زندگی اجتماعی گسترده‌ای نداشته و ارتباط چندانی با دوستان و آشنایان خود برقرار نمی‌کنند، 50 درصد بیشتر با احتمال مرگ روبرو می‌شوند.دانشمندان ادعا کردند افراد اجتماعی که مرتب با دوستان و اعضای خانواده خود ارتباط دارند به طور متوسط 3.7 سال بیش‌تر از افراد تنها عمر می‌کنند.

  امتیاز: 0.00