منو
 کاربر Online
1141 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  پنج شنبه 07 اردیبهشت 1391 [07:55 ]
  افزایش هوش با خوردن این مواد غذایی
 

افزایش هوش با خوردن این مواد غذایی

اگر چون گذشته سرعت انتقال مطالب را ندارید یا اینكه لغات معمولی از ذهنتان فرار می كنند. بعضی مواد غذایی به شما كمك می كنند كه عملكرد مغزتان را افزایش دهید.
انتخاب این غذاها به شما كمك می كند كه توانایی تفكر و وضوح ذهنی خود را افزایش دهید.

1- روغن ماهی
روغن ماهی یك ماده غذایی مناسب برای مغز است، اُمگا3 موجود در ماهی، التهاب مغز را كاهش می دهد و از آن محافظت می كند.
برای تهیه روغن ماهی یا روغن كبد ماهی، شكل مایع این دو ماده بهتر از كپسول آنهاست.
در تابستان و بهار كه شدت و مدت تابش نور خورشید كافی است، بدن به مقدار لازم ویتامینD مورد نیاز خود را می سازد. ولی در زمستان و پاییز كه مدت و شدت تابش آفتاب كمتر است، نیاز به دریافت مكمل ویتامینD داریم. روغن كبد ماهی یكی از مهم ترین و غنی ترین منابع ویتامینD است.
تفاوت روغن ماهی و روغن كبد ماهی در این است كه روغن كبد ماهی علاوه بر اسیدهای چرب اُمگا-3 منبع خوبی از ویتامین های A و D نیز می باشد.

2- سبزیجات تازه و خام
مواد غذایی كمی وجود دارد كه از نظر ارزش تغذیه ای با سبزیجات برابری كنند. كاهش سطح اسید فولیك در بدن با بروز بیماری آلزایمر )فراموشی دوران پیری ) مرتبط است. همچنین آنتی اكسیدان ها و فیتوكمیكال های ( رنگدانه های گیاهی ) موجود در سبزیجات، هوش شما را حفظ خواهند كرد.

3- تخم مرغ
تخم مرغ منبع ارزان و مفیدی از مواد مغذی با ارزش است. مصرف تخم مرغ علاوه بر حفظ سلامت بدن، برای هوش و عملكرد ذهنی مفید است .

4- از مصرف شكر خود داری كنید
شكر جزء آن دسته از مواد غذایی است كه باید از مصرف آنها پرهیز كرد.
مواد غذایی خیلی شیرین، تعادل هورمون انسولین بدن شما را به هم می ریزند كه باعث ایجاد بیماری و گرفتگی ذهن شما می شوند.

5- توت فرنگی
توت فرنگی یكی از مهم ترین منابع آنتی اكسیدانی قوی و فیتو كمیكال هاست كه سلامتی بدن را بهبود می بخشد. همچنین دارای فواید بی شماری برای مغز است. مطالعات نشان داده، مصرف این میوه فرآیند پیری را در مغز كاهش می دهد.
سایر انواع توت نیز كه رنگ تیره ای دارند، دارای چنین اثراتی هستند؛ مثل تمشك و شاه توت.

  امتیاز: 0.00