منو
 صفحه های تصادفی
ذرات آواری غیر آلی
خوشه ستاره‌ای
گرایش ذرات بنیادی
عوامل موثر بر الکترونگاتیوی
سختی و مشکلات ظهور
دهانه آتشفشان
اثر هماتوکریت بر ویسکوزیته خون
هر بار یک کار مهم انجام دهید
تونالیت
عضویت ایران در سازمان ملل
 کاربر Online
537 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  پنج شنبه 07 اردیبهشت 1391 [07:53 ]
  برای طرفداران تناسب اندام
 

برای طرفداران تناسب اندام

قدم‌ زدن در آب
دویدن و یا قدم‌زدن سریع در آب، نوعی فعالیت كششی عضلانی است كه می‌تواند باعث سوختن ۱۷ كالری در دقیقه شود. آب ۱۲ تا ۱۵ بار مقاوم‌تر از هواست و این كار باعث از دست‌رفتن اضافه وزن خواهد شد.

ورزش
بعد از اینكه كمی خود را گرم كردید، با همه توان و هرچه سریع‌تر ورزش را شروع كنید. دوچرخه‌سوارانی كه با تمام قدرت و در نیم ساعت اول سریع‌تر پدال می‌زنند و در نیم ساعت دوم، آرام‌تر پدال می‌زنند، ۱۰ درصد بیشتر از آنهایی كه پدال‌زدن را كند‌تر شروع می‌كنند، كالری می‌سوزانند.
دوچرخه، درجازدن و یا‌ راه‌رفتن باعث افزایش تعداد ضربان قلب می‌شود و عضلات و تاندون‌ها را گرم می‌كند. این كار باعث به جریان افتادن مایعات در مفاصل می‌شود و خاصیت كششی عضلات را هم افزایش می‌دهد. در این صورت می توانید وزنه‌های سنگین را راحت‌تر و در مدت طولانی‌تری بلند كنید و كالری بیشتری از دست ‌دهید.

موسیقی‌
سعی كنید نرمش و ورزش‌ را همراه با موسیقی انجام دهید. هنگام انجام ورزش‌های جدید به‌دلیل عدم آشنایی بدن با این حركات، با دقت بیشتری به انجام این ورزش‌ها می‌پردازید. این كار باعث هماهنگی عضلات گروهی شده و بدن سخت‌تر برای انجام آنها تلاش می‌كند.

موز بخورید
قبل از شروع ورزش‌كردن یك موز بخورید. خوردن موز به شما كمك می‌كند تا بتوانید بیشتر و مدت ‌طولانی‌تری ورزش كنید. می‌توانید سخت ورزش كنید و با این كار كالری بیشتری بسوزانید.

بازوهایتان را حركت دهید
هنگام ورزش‌هایی كه فقط پاهایتان درگیر است، سعی كنید بازوهایتان را نیز حركت دهید. استفاده از اندام‌های بالایی و پایینی و درگیرشدن آنها هنگام ورزش باعث سوختن كالری بیشتری می‌شود.زمانی كه دقت كافی برای ورزش كردن ندارید، سعی كنید در همان زمان كوتاه فعالیت‌هایی را انجام دهید كه تمام بدن در آن شركت كند. شنا، قایق‌رانی، اسكی و حتی پیاده‌روی باعث تحرك همه بدن می‌شود.

تمركز داشته باشید
هنگام انجام فعالیت‌های ورزشی روی عضلات بدن متمركز شوید زیرا هنگام تمركز روی عضلات شكم، ران‌ها و بازوها، قدرت‌تان بیشتر می‌شود و با شدت بیشتری ورزش می‌كنید، در این صورت كالری بیشتری نیز از دست می‌دهید.

ورزش صبحگاهی‌
افرادی كه صبح‌ها و مدت‌ زمان بیشتری ورزش می‌كنند، دارای متابولیسم بالاتری هستند و كالری بیشتری می‌سوزانند.
● سالاد بخورید
قبل از آغاز خوردن وعده‌های غذایی، سالاد و سبزیجات بخورید، این باعث كاهش حجم معده‌ و كم‌تر غذاخوردن می‌شود. در این صورت ۱۰ درصد كمتر در هر وعده كالری دریافت خواهید كرد.

خواب‌ کافی
خواب ناكافی باعث افزایش هورمون استرس در بدن می‌شود و افزایش هورمون استرس منجر به پرخوری و عادات بدغذایی می‌شود. خواب كم باعث عدم سوختن كربوهیدرات و چربی در بدنتان می‌شود.

غذای پر پروتئین‌ و کم كربوهیدرات
مصرف بیشتر پروتئین و كربوهیدرات كم باعث می‌شود، عضلات بدن شما قوی‌تر شده واز شل‌شدن آن جلوگیری شود. پروتئین در گوشت ماهی، مرغ، تخم‌مرغ و لبنیات وجود دارد و بافت عضلانی شما را حفظ می‌كند.

لبنیات‌ بخورید
یك تكه پنیر و یا یك فنجان شیر و یا ماست به بهتر شدن سوخت و ساز بدن كمك می‌كند. هنگامی كه فردی در رژیم غذایی خود ۳ بار در روز ماست می‌خورد، ۵۰۰ كالری روزانه از دست می‌دهد.

صبحانه‌ بخورید
دانشمندان دانشگاه‌ هاروارد معتقدند، خوردن صبحانه هر روز شانس چاقی و اضافه وزن و بیماری دیابت را ۳۵ تا ۵۰ درصد كم می‌كند.

  امتیاز: 0.00