منو
 کاربر Online
1946 کاربر online
 : نجوم
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه نجوم 3 ستاره ها ارسال ها: 1615   در :  سه شنبه 29 فروردین 1391 [20:13 ]
  شاتل Discovery برای آخرین پروازش به موزه Smithsonian به کریر 747 متصل می شود
 

شاتل فضایی دیسکاوری، برای آخرین پرواز خود از مرکز فضایی Kennedy ناسا به سوی محل استراحتش در موزه ملی هوا و فضا را بر پشت هواپیمای حامل شاتل (SCA) طی خواهد کرد. این شاتل در موزه Smithsonian به طور دائمی در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.
آلارد بیوتل سخن گوی KSC ناسا پس از عملیات اتصال شاتل به هواپیما گفت: `ممکن است به خاطر وضعیت آب و هوا عملیات انتقال 2 روز به تعویق بیفتد ولی Discovery امروز (15 آوریل) به هواپیمای حامل شاتل متصل شد و طبق برنامه ریزی انجام شده صبح روز سه شنبه به خانه جدیدش فرستاده می شود`.
پروازهای باقیمانده برای حمل شاتل های فضایی Discovery، Enterprise و Endeavour به موزه های محل استقرار دائمی شان در ویرجینیا، نیویورک و کالیفرنیا توسط 905 ناسا انجام می گیرد. آخرین شاتل فضایی باقی مانده (Atlantis) در اواخر سال 2012 به خانه جدیدش در مجموعه توریستی مرکز فضایی Kennedy منتقل خواهد شد.
در طول مسیر تا فرودگاه دالاس SCA در ارتفاع پایین تقریبا 460 متری (1500 فوت) پرواز می کند تا عموم مردم از دیدن این شاتل پیش از فرود لذت ببرند.
آخرین پرواز Discovery از مرکز فضایی Kennedy برای همه کسانی که بر روی برنامه شاتل های فضایی فعالیت کردند و طرفداران اکتشافات فضایی در سراسر جهان توام با شیرینی و تلخی است.
ترجمه شده از: NASA
تصویر

تصویر

  امتیاز: 0.00