منو
 کاربر Online
555 کاربر online
 : کامپیوتر
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه کامپیوتر 3 ستاره ها ارسال ها: 1679   در :  دوشنبه 22 اسفند 1390 [19:11 ]
  رازهایی از Windows Media Player 10
 

از هدفون استفاده کنید
فیش هدفون روی درایو سی‌دی فقط برای پخش آنالوگ قابل استفاده است و آهنگ‌های دیجیتالی که ویندوز WMP پخش می‌کند، از طریق این فیش شنیده نمی‌شوند. اما اگر بخواهید همین آهنگ‌های دیجیتال را از طریق هدفون بشنوید، کافی است به mediaPlayer بگویید آهنگ‌ها را به صورت آنالوگ پخش کند. برای این منظور، از منوی Tools، گزینه Options را انتخاب کنید و به صفحه Devices بروید. درایو سی‌دی خود را انتخاب کرده و از صفحه Audio گزینه Playback to Audio را علامت بزنید.

روشن کنید
امروزه بیشتر کیبوردها دکمه پخش، مکث، صدا و ... دارند. اگر شما چنین صفحه کلیدی ندارید، باز هم می‌توانید از طریق صفحه کلید، media Player را کنترل کنید. F10 صدا را زیاد، F9 صدا را کم، و F8 صدا را قطع می‌کند.
CTRL+P شروع به پخش یا مکث می‌کند، و CTRL+S پخش را قطع می‌کند. با CTRL+F به تراک بعدی بروید و باCTRL+B به تراک قبلی. کلیدهای میان‌بر متعدد دیگری هم وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را از منوی Help پیدا کنید.

فشرده کردن فایل‌ها
اگر به خاطر کیفیت بهتر، فایل‌های ریپ شده را با فرمت WMA آزاد (فشرده نشده) ذخیره می‌کنید، می‌توانید هنگام انتقال آن‌ها به پخش‌کننده قابل حمل، کاری کنید که فایل‌ها کوچک‌تر شوند. برای این منظور، از منوی Tools گزینهOptions را انتخاب کرده و به صفحه Devices بروید. در این حالت، دکمه Advanced را کلیک کنید و گزینه Allow audio files to convert را علامت بزنید. با این کار، media Player هنگام انتقال فایل‌ها به دستگاه قابل حمل، فایل‌ها را فشرده می‌کند.

فضای دیسک
حاصل فشرده کردن فایل‌ها به صورت نامحسوس این است که وقتی دستگاه قابل حمل خود را به سیستم وصل می‌کنید، لازم نیست خیلی صبرکنید تا فایل‌ها تبدیل شوند. اگر قصد دارید تعداد زیادی فایل را تبدیل کنید، ببینیدmedia Player فضای کافی برای این کار را داشته باشد. برای این منظور، از منوی Tools گزینه Options را انتخاب کنید. به صفحه Devices بروید، دکمه Advanced را کلیک کنید، و سعی کنید Amount of disk space را اضافه کنید.

آهنگ‌ها را انتخاب کنید
حتی اگر یک Player چهل گیگا بایتی داشته باشید، باز هم بعید است بتوانید تمام آهنگ‌ها، فیلم‌ها و عکس‌‌های خود را داخل آن جای دهید. اگر گزینه سنکرون خودکار را فعال کرده باشید، WMP موسیقی را نسبت به عکس و عکس را نسبت به فیلم اولویت می‌دهد. بدون وصل کردن دستگاه به سیستم هم می‌توانید آهنگ‌هایی را تعیین کنید که دوست دارید به دستگاهتان منتقل شوند. کافی است هر آهنگی را که دوست دارید، به صفحه Sync بیندازید تا هر وقت دستگاه را وصل کردید، به‌طور خودکار از این صفحه به دستگاه منتقل شوند.

- حذف برنامه
اگر فکر می‌کنید نسخه 9 را بیشتر از 10 دوست دارید، می‌توانید WMP 10 را از سیستم حذف کنید و به برنامه‌ای برگردید که قبلاً داشته‌اید. برای این منظور، از طریق Add/Remove Programs برنامه WMP را حذف کنید. البته لازم نیست نسخه قبلی را مجددا نصب کنید. اگر سرویس پک2 را نصب کرده باشید، باید ابتدا گزینه Show updates در بالای لیست را علامت بزنید. تنها عیب این کار این است که نمی‌توانید آهنگ‌های حفاظت شده را با نسخه‌های قبلی پخش کنید. چون WMP 10 از DRM متفاوتی استفاده می‌کند.

  امتیاز: 0.00