منو
 کاربر Online
1837 کاربر online
 : نجوم
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه نجوم 3 ستاره ها ارسال ها: 1615   در :  یکشنبه 07 اسفند 1390 [10:40 ]
  دو قلوهای ناسا به میهمانی ماه رفتند
 

دو قلو های ناسا به نام گریل یکدیگر را در مدار قمر زمین دنبال می کنند. ماموریت آنها بررسی گرانش ماه با دقتی بی سابقه است تا کلیدی برای اسرار نهفته در ماه باشند. اسراری مانند اینکه قسمت درونی ماه چه شکلی دارد؟ آیا ماه هسته ای مرکزی دارد؟ این هسته از چه ساخته شده است؟ ماموریت این دو فضا پیما ی دوقلو به حدی اهمیت دارد که محققان ناسا امسال را سال بسیار خوبی می دانند. این دو فضاپیما، به نوبت، شب سال نو و روز سال نو به دیدار ماه رفتند و فورا ماموریت خود را شروع کردند. تا دو ماه آینده، مهندسان مدار این دو فضاپیما را به سمت قطب های ماه هدایت خواهند کرد و ارتفاع آنها را تا 34 مایل (55 کیلومتر) به سمت ماه، کمتر می کنند. دوره ی ماموریت آنها در این منطقه 11 ساعت و 30 دقیقه است. زمانیکه فضا پیمای اول به قسمتی برسد که جاذبه ی بیشتری دارد سرعت می گیرد و از آنجا دور می شود. زمانیکه فضاپیمای دیگر به آن محوطه برسد، باز هر دو فضاپیما به یکدیگر نزدیک می شوند. اطلاعات بدست آمده از این ماموریت به ما کمک می کند تا به اطلاعاتی در مورد رموز ماه و قسمت های داخلی آن دست پیدا کنیم.
گریل ها قسمت هایی از ماه را که دارای گرانش بالایی هستند 100 تا 1000 برابر بهتر و دقیق تر از قبل مورد بررسی قرار می دهند و این برای تحقیقات در مورد ماه از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
ترجمه شده از سایت: NASA

  امتیاز: 0.00