منو
 کاربر Online
1290 کاربر online
 : کامپیوتر
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه کامپیوتر 3 ستاره ها ارسال ها: 1679   در :  شنبه 06 اسفند 1390 [14:40 ]
  نرم‌افزارهای ساخت Flash
 

نرم‌افزارهای ساخت فلش
امروزه فلش، استانداردی جهانی برای ایجاد انیمیشن‌بُرداری در وب به شمار می‌رود. این فرمت توسط شرکت ماکرومدیا ابداع شده است. نرم‌افزار Flash MX که محصول شرکت ماکرومدیا است، اولین نرم‌افزاری است که فایل‌های فلش
(با پسوند swf) تولید می‌کند، ولی پس از آن شرکت‌های زیادی شروع به تولید نرم‌افزارهایی برای ساخت فلش کرده‌اند، به‌طوری که امروزه بیش از صد شرکت برروی این نرم‌افزارها فعالیت می‌کنند. اکثر این نرم‌افزارها به اندازه کافی شناخته شده نیستند. کسانی که کارشان طراحی سایت‌های وب است و نیز کسانی که به‌طور اتفاقی نیاز به ساخت فایل فلش پیدا می‌کنند، می‌توانند با استفاده از این نرم‌افزارها، کارهای خود را بسیار سریع‌تر و راحت‌تر انجام دهند. حال به معرفی چند نرم‌افزار در زمینه ساخت و کار با فایل‌های فلش می‌پردازیم:تصویر


Macromedia Flash (1

ساخت فایل‌های فلش با این نرم‌افزار آغاز شده است. برای کار با آن باید زبانی به نام ActionScript آموخته شود که مشابه زبان JavaScript است.

تصویر


2) Adobe live Motion

کسانی که بیشتر با نرم‌افزارهای شرکت ادوبی کار می‌کنند، شاید علاقمند باشند فایل‌های فلش خود را با این نرم‌افزار ایجاد کنند، زیرا می‌توانند از فایل‌های فتوشاپ و Illustrator و Golive نیز در پروژه خود استفاده کنند.

تصویر3) Swish Max

این نرم‌افزار بسته‌ای ارزان‌تر و مناسب‌تر برای استفاده‌کنندگان غیرحرفه‌ای است. امکانات این نرم‌افزار بسیار زیاد است به‌طوری که طراحان حرفه‌ای به همراه فلش، از این نرم‌افزار نیزاستفاده می‌کنند، زیرا بعضی از کارهای ساده با این نرم‌افزار، بسیار سریع‌تر انجام می‌شود.

تصویر


4) Swift 3D

این نرم‌افزار با هدف تبدیل اشیاء سه بعدی به فرمت فلش ساخته شده و امکانات زیادی برای کمک به طراحان فلش دارد.

5) Kool Movies

این نرم‌افزار با هدف ساخت فیلم‌ و کارتون‌ با فرمت فلش تولید شده است. طراحان این نرم‌افزار، خود انیماتورهای حرفه‌ای هستند. بنابراین اگر هدف شما ساخت نقاشی‌های متحرک کوتاه باشد، این نرم‌افزار مناسب شما است. با این نرم‌افزار می‌توانید جلوه‌های مخصوصی را که با حرکت ماوس ایجاد می‌شوند، درست کنید.

6) Anim FX

این نرم‌افزار مخصوص ساخت متون متحرک است. ابتدا باید متن مورد نظر را تایپ کنید و سپس از انواع جلوه‌های موجود، جلوه مورد نظر خود را انتخاب کنید. اگر هدف شما تنها ساخت یک نوشته متحرک است، این نرم‌افزار شاید مناسب‌ترین گزینه باشد.

7) Dream FlashSee

با این نرم‌افزار می‌توانید فایل‌های فلش swf خود را به فایل اجرایی exe تبدیل کرده یا فایل‌های exe را به swf برگردانید. مزیت فایل exe ساخته شده با این نرم‌افزار آن است که برای اجرا، نیازی به پخش‌کننده فایل فلش ندارد، یعنی با اجرا کردن آن، فایل فلش به‌طور خودکار نمایش داده می‌شود.

8) Flashation Menu Builder

برای ساخت دکمه‌ها و منوهای فلش می‌توانید از این نرم‌افزار بهره بگیرید. با این نرم‌افزار می‌توانید منوهایی کاملاً حرفه‌ای برای وب‌سایت خود بسازید.

9) SWF Encrypt
شاید برای ساخت فایل swf خود، زحمت زیادی کشیده‌اید و نمی‌خواهید دیگران بتوانند به اسکریپت‌های شما دسترسی پیدا کنند. این نرم‌افزار، فایل فلش شما را طوری تبدیل به رمز می‌کند که به راحتی و در همه جا قابل استفاده بوده و در عین حال، با نرم‌افزارهای decompiler موجود در بازار، به کد تبدیل نشود.

  امتیاز: 0.00